Nejen pro všechny parádnice vzniká v Brně postupnými kroky módní projekt inspirovaný myšlenkou zrozenou v Barceloně, který nabídne vintage re-butik, knihovnu plnou knih o módě i vkusné oblečení. Cílem Re:Paráda je podpořit myšlenku recyklace a také tvorby mladých návrhářů.

Za měsíční poplatek si budete moci vybírat z otevřené skříně několik kousků originálního oblečení pro každou společenskou příležitost (nejčastěji se bude jednat o špatně dostupné módní značky, velká část kousků bude pocházet z Barcelony či Berlína).

Stejně tak ale můžete své vlastní nenošené kousky do tohoto projektu nabídnout a už nedopustit, aby se na ně u vás doma pouze prášilo. Kdo nepotřebuje oblečení, jistě si vybere z nabídky knih dotýkajících se módního průmyslu.

Na adrese Jaselská 17 tak bude začátkem listopadu otevřen multifunkční prostor, který v sobě spojuje myšlenku knihovny, šicího ateliéru i coworkingové místnosti. Právě na principu coworkingu chce do budoucna projekt fungovat, a své prostory nabídnout a poskytovat všem kreativním lidem. Ať už pro různé workshopy, pronájem plochy či kulturní akce, jako je autorské čtení, vernisáže, kurzy šití či noční vintage markety.

Foto: Pinterest