Na začátku června tak představí čeští designéři a blogeři jednotlivé siluety letního šatníku a limitovanou edici autorských trik.

Do projektu se zapojily značky MIRKA HORKA, LaFormela, Chatty, Odivi, Awkward a návrháři Hana Frišonsová, Miro Sabo, Monika Krobová, Tereza Rozálie Kladošová, Daria Makeeva a Jiří Kalfař. Designéři na zadání pracovali s různými přístupy, které jsou pro ně typické. Vznikly tak velmi nositelné letní modely, často se skrytými hodnotami, které projekt vystihují.

Od začátku jsme chtěli, aby byla kolekce tvarově hodnotná, ale aby byla v našich podmínkách také nositelná. Snažili jsme se ukázat šíři domácí nekomerční tvorby, ale také jsme dbali na to, aby měly vybrané siluety prodejní potenciál. Součástí aktuální kolekce  jsou jak denní, lehké kusy, tak i večerní, náročnější solitéry.” Sumarizuje letošní objemnou práci projektová manažerka City Soul a návrhářka Karolína Juříková.

Chceme ukázat, že móda není jenom o lidské kráse, ale může mít i rozměr férové pomoci. Tvorba a práce nás baví a když má další přesah a napraví křivdy, které lidským přičiněním vznikly jinde, je to ten nejlepší pocit. Proto náš City Souls vznikl. říká Katarína Král, iniciátorka projektu. “Vážíme si lidí, kteří provozují útulky bez pomoci samosprávy nebo jiných daňových peněz. Již minulý rok se nám podařilo vydělat třicet tisíc, kterými jsme mohli týraným a opuštěným zvířatům  pomoci.” Popisuje začátky projektu Katarína.

V sortimentu najdete modely, které jsou určené jak na denní, tak i na večerní nošení a sérii triček, která pro tento účel darovala společnost H&M. Výjimečné budou tím, že jsou na nich autorské potisky a návrhy českých a slovenských blogerek. Zakoupit je bude možné v kamenných prodejnách Czech Labels&Friends na Železné ulici v Praze, Kontakt v Bratislavě a Wolfgang v Brně. Dále selekci z tvorby návrhářů pro City Souls podpoří online prodejem internetový obchod Zoot. Ten se dokonce do projektu zapojí a v rámci aktivity ZOOT DOBRO doplní kolekci o plátěné tašky vyrobené v lokální dílně na severu Čech.

Foto: Adéla Havelková