Událost v podobě Czech Grand Design prošla určitou změnou. Poprvé totiž nebyla vyhlašována v rámci večera ve Stavovském divadle, ale dostala svůj vlastní prostor. První kolo jste mohli postřehnout v rámci Nominace 2013 v Národním technickém muzeu. Druhé kolo bylo ukončeno 18. března a hlasování se uskutečnilo rovněž v rámci výstavy i na stránkách www.czechgranddesign.cz.

Uteklo-li vám vyhlášení cen nejlepších designérů z Čech, Moravy i Slezska a rádi byste jej viděli, v online archivu České televize najdete záznam z vyhlášení cen pod názvem Czech Grand Design 2013 a dokument Tomáše Luňáka Český design 2013.

Vítěz kategorie Cena veřejnosti

Nyní již k samotnému vítězi, vlastně vítězce kategorie Cena veřejnosti, kterou se stala Lucie Koldová, mimo jiné loňská Grand designérka roku. Získala tak již dva roky po sobě nejvíce hlasů napříč kategoriemi. Nelehký úkol opět svým designem, nápadem i ztvárněním zvládla na jedničku. A s kým Lucie o první pozici bojovala?

Nominované talenty

O finále Ceny veřejnosti bojovalo hned několik tvůrců, avšak zvítězit mohl jen jediný. Módní designérka Monika Drápalová byla nominovaná za kolekci The Free Circle pro Rose & Mary a za kolekci Sedm ve spolupráci s Františkem Matouškem. Vedle ní byl nominován módní designér Martin Havel za kolekci Overground, rovněž také designérka Lucie Koldová za kolekci svítidel Capsula pro Brokis, kolekci nábytku Wrap pro Lugi, za kolekci Bondage pro Lasvit a svítidlo Apollo pro La Chance, módní designér Jakub Polanka za kolekci Belleville a designér Petr Šebela za židli Figure pro Situs.

Podpora projektu

O dostatečnou podporu a pozornost se podílel generální partner Česká spořitelna a již po třetí ERSTE Premier. „Je pro nás ctí, že podporou projektu Czech Grand Design můžeme nejlepším českým designérům pomoci ke zviditelnění jejich práce a k uznání, které si zaslouží.“ Svěřila se Petra Ondrušová, regionální ředitelka ERSTE Premier.