FEMME ARMERIA, to je název kolekce šperků, které navrhla herečka Nikol Kouklová. Kolekce vznikla spontánně a v neuvěřitelně rychlém časovém horizontu. Koncem května oslovila Nikol designérka Alena Bělíková, která tvoří pod značkou La Mode deBohême a za měsíc bylo vše hotovo a odprezentováno.

FEMME ARMERIU bych charakterizovala takto – extravagantní, minimalistická, ale i prudce elegantní. O názvu této kolekce jsem nepřemýšlela příliš dlouho. Znamená jednoduše ‘ženská výzbroj’. ” říká ke svým šperkům Nikol.

Femme Armeria by Nikol Kouklová

Femme Armeria by Nikol Kouklová

Při navrhování vycházela ze svých zážitků, zkušeností, pocitů, emocí, nálad a inspiraci hledala i u ročních období. Vzniklo tak celkem 11 druhů náhrdelníků, které na sebe navzájem navazují a vytváří tak ucelenou kolekci. Šperky byly představeny koncem června v interaktivním prostoru GRID. Podstatná část z prodeje poputuje na charitativní účely pro Nadační fond Slunce pro všechny, se kterým Nikol Kouklová spolupracuje již několik let a jehož patronkou je Hana Heřmánková.

Novým majitelkám přeji, aby se jim náhrdelníky hezky nosily a byly na své nové úlovky řádně pyšné.” dodává Nikol ke svým šperkům.

O jednotlivé šperky si mohou zájemkyně napsat zde.

Foto: Angelina Lee