Zadání pro LaFormela bylo jasné – láska a krása šperků. „Chtěli jsme kolemjdoucím ukázat, že DIC není jen společnost prodávající investiční diamanty, ale rovněž klenotnictví, které nabízí zákazníkům skutečné skvosty vycházející z poctivého řemesla a emocionálních inspirací, které vydrží navždy,“ říká marketingový ředitel DIC Martin Hošek. „Jsme česká společnost a chtěli jsme jít jiným směrem než klasickým aranžmá v podobě nekonkrétních nápadů. Rozhodli jsme se oslovit rovněž české návrháře, kteří o designu přemýšlí jinak, než jen podle daných pravidel, ale s přidanou kreativitou, která jim je vlastní,“ vysvětluje Martin Hošek.

DIC-WINDOW-PRAGUE-TISOPHOTO-6863

Po dlouhém zvážení padlo jméno LaFormela. Jistě k tomu přispěl i fakt, že poslední představená kolekce této značky se nesla v duchu diamantu. „V práci na tomto projektu jsme vycházeli z informací napříč identitou, sortimentem i cílovou skupinou značky DIC. Vzhledem k ročnímu období nás inspirovaly i partnerské páry, kterým jsme zároveň nechtěli nabízet typický milostný kýč. Tento námět nás vedl k tomu, že jsme se rozhodli pracovat s přírodními materiály, které doplňují verše Jaroslava Seiferta. Visual director tohoto projektu je Tereza Bílá, se kterou jsme vizi od začátku sdíleli a konzultovali,” dodává ke spolupráci designér Antonín Soukup.

DIC-WINDOW-PRAGUE-TISOPHOTO-6862

DIC
Společnost DIC působí na trhu s investičními diamanty a diamantovými šperky již přes 10 let a to nejen v ČR, ale ve 14 státech světa, navíc má vlastní kolekci hodinek, parfémů a módních doplňků. Speciální edice zahrnují například šperkařskou řadu od přední módní návrhářky Blanky Matragi, nebo limitovanou edici hodinek navrženou tenisty Radkem Štěpánkem a Tomášem Berdychem. DIC je členem a akcionářem Antverpské diamantové burzy a členem Dubajské diamantové burzy.

LaFormela
LaFormela je trio návrhářů, kteří se potkali při studiích oděvního a textilního návrhářství. Značku založili v roce 2009 a od té doby patří mezi jedny z nejúspěšnějších návrhářů na české scéně. Při letošním udílení cen Czech Grand Design, si návrháři odnesli trofej v kategorii Módní designér. Oděvy značky LaFormela vycházejí z uměleckého základu, promítají se v nich odkazy na historii, kulturu, tradice a přírodu. Česko-slovenská trojice designérů pro tyto elementy sahá do minulosti, avšak převádí je do současné estetiky. Produkty značky jsou vždy nejvyšší kvality a úrovně zpracování. Styl značky LaFormela je avantgardní, současný i mírně undergroundový, nicméně stále výrazně ženský – přestože jsou šaty této trojice často syrové, maskulinní a až arogantní, nikdy nepostrádají jemnou, ženskou stránku.

Foto: Martin Tiso