A právě takovou konkurencí se pomalu ale jistě stává Lukáš Krása, český model zastoupený agenturou Pure Model Management a narozený v roce 1992 v Karlových Varech, který se ke svému povolání dostal vlastně úplnou náhodou.

„Měl jsem se stát leteckým mechanikem, ale nenaplňovalo mě to. Rozhodl jsem se vyučit pánským kadeřníkem a začal jsem v oboru i pracovat. Po nějaké době si mě všimla skautka modelingové agentury Pure Model Management, na jejíž popud mě kontaktoval ředitel agentury Roman Holárek a nabídl mi exkluzivní smlouvu a možnost vyzkoušet si modeling. Chvíli trvalo, než mě Roman přesvědčil, abych se modelingu plně oddal, ale rozhodně toho nelituji.“

Oblibu si Lukáš od svých sedmnácti let našel v tetování, kterým má ozdobené prakticky celé tělo, a na němž do jisté míry stojí i jeho úspěch v modelingu, který ho baví pro neustálé poznávání nových lidí, zemí a kultur.

Díky svému zaměstnání měl možnost pracovat pro několik zajímavých osobností, zmiňme také pózování kadeřníkovi Janu Balcaříkovi pro vítěznou pánskou kolekci. Ty nejužitečnější zkušenosti ovšem posbíral v Londýně, také pracoval pro Phillipa Lima či Johna Richmonda během loňského podzimního fashion weeku v Miláně.

To ovšem není pořád všechno, protože dalším úspěchem Lukášovi kariéry je účast na letošním ročníku Life Ball ve Vídni (kam se dostal jako jediný český model) a focení kampaní pro značky Givenchy a Sisley.

Roman Holárek, ředitel agentury Pure Model Management k situaci v českém pánském modelingu dodává: “O mužském modelingu kolují různé liché představy, ale pro mladé muže je to racionální a často velmi úspěšná kariérní volba. Snažíme se nové zajímavé tváře nejen nacházet a zprostředkovávat jim práci, ale také je profesionálně připravovat a pomáhat jim v budování kariéry. O zajímavé tváře z Evropy i z Česka je zájem na celém světě. Jsem si jistý, že stejně jako byly a jsou úspěšné české modelky, najdeme u nás celou řadu budoucích topmodelů.”

Foto: Bomton studio, WWD