Šéfredaktorka italského Vogue Franca Sozzani v publiku, jedna z nejúspěšnějších českých modelek Karolína Kurková na mole, Tereza Maxová hlavou a srdcem celé operace, sarkastické moderování Adély Banášové a prezentace skvělých českých návrhářů i zahraničního hosta. Tím vším operoval charitativní večer Nadace Terezy Maxové dětem Fashion for Kids 2013 s podtitulem “Insight”, který upozornil na problémy nezletilých.

Stručně k tomu, co vše bylo k vidění i slyšení: Během dvouhodinového programu proběhla módní přehlídka i vystoupení hudebních kapel, které do svých řad přizvaly děti z problémových komunit nebo dětských domovů. Celek pak protínalo téma “náhledu” do dětské duše, což přiblížilo čtení nadějných i smutných příběhů v dopisech adresovaných Nadaci Terezy Maxové dětem. V závěru galavečera přišlo vyhlášení zvláštní ceny za přínos dětem, kterou si odnesla Zora Dušková z Dětského krizového centra, která se specializuje na problematiku sexuálního zneužívání nezletilých. Nakonec na velkých displayích blikla i částka, kterou nadace vybrala. Celkem činí téměř 8 a čtvrt milionu korun.

Atmosféra Obecního domu se nesla v duchu vysokých cílů nadace i nemalých úspěchů, které střídaly trpké informace. Někomu by se mohlo zdát, že ke zmiňovaným smutným osudům nablýskaná móda nevhodně kontrastuje. Jenže na ni se v daný moment nikdo neupírá a hlavně je to právě ona, která k akci přitáhne pozornost, a to nejen publika v sále nebo čtenářů magazínů, ale díky návštěvě italského Vogue i pozornost mezinárodní. Tereze Maxové se totiž jako dobré přítelkyni šéfky italského Vogue podařilo pozvat jedno z nejvýznamnějších módních médiích, které se s vlastními významnými aktivitami usilovně na dobrou věc usilovně soustředí.

Italský Vogue se však nesoustředil pouze na podporu psychickou, fyzicky se činil. Právě jeho tým provedl kurátorský výběr českých návrhářů. V Obecním domě se tak prezentovali Jakub Polanka, Kateřina Geislerová, Mirka Talavašková pro Delor, Zuzana Kubíčková, Lukáš Lindner, Klára Nademlýnská, Pavel Ivančic – jehož kabát předvedl i čerstvý výherce Davis Cupu Radek Štěpánek – i značka La Formela, která předvedla úplnou novinku navazující na kolekci předchozí. Jeden z nejvlivnějších módních magazínů s sebou do Prahy také z Itálie přivezl značku Costume National, která vyniká zajímavou hrou se střihy.

Tereza Maxová spojila boj za dobrou věc s kvalitní českou módou. Její tým to provedl bez zbytečných okázalostí a velmi poctivě. A zapojit se může každý

Nasajte atmosféru večera alespoň z fotografií Kamily Písaříkové…

Foto: Kamila Písaříková