Fotografka a bloggerka Marika Majorová navštívila během března Univerzitu Komenského a Paneuropskou vysokou školu v Bratislavě. Po celou dobu se zajímala o to, co mají studenti na sobě, jaké jsou jejich oblíbené módní značky a jaký význam pro ně móda vlastně má. Poté se do projektu zapojila veřejnost a začalo hlasování o nejlépe oblečeného studenta.

Hlasování bylo ukončeno a projekt zná svého vítěze i další dva “poražené”. Vítězem se stal Denis Országh, student Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Komenského, který získal 2932 hlasů. Na druhém místě se umístnil Patrik Rusňák s počtem hlasů 2752 a na třetím místě hlasovací veřejnost zvolila studenta Filozofické fakulty Univerzity Komenského – Patrika Igaze, který  získal 2563 hlasů.

A co o sobě studenti prozradili? Denis nechodí moc často do nočních klubů, preferuje sportovně elegantní styl a rozhodně dbá na to, jak vypadá. Patrikův styl není vyhraněný. Nakupuje rád spontánně podle toho, co vidí a co ho zaujme. Nicméně oblečení je pro něho velmi důležité, protože jím vyjadřuje svůj charakter a osobnost. Patrik Igaz se vždy obléká podle ranní nálady, takže zcela jasno ve svém stylu nemá, jen musí výt vždy něčím zajímavý. Jeho náladu dokáže okolí odhadnout podle barev, které má právě na sobě. Čím barevnější, tím je Patrik ten den rozhodně ve větší pohodě. Je tedy zřejmé, že oblečení hraje pro současné studenty velkou roli. Není to jen potřebná věc, ale součást jejich identity.

Vítězové vyhrávají poukázky na nákup oblečení značky GANT, které jistě bohatě využijí ke zdokonalení svých již tak skvělých outfitů.

Foto: Gant – Marika Majorová