Tuto neděli a pondělí vyražte do 27. patra budovy City Tower, kde si budete moci zakoupit nové věci značek jako Steilmann, Nikon, Leonardo, Body Basic, Versace Jeans, Love Moshino, Iceberg apod. za velmi zvýhodněné ceny. Zakoupením jakékoliv věci na charitativním bazárku podpoříte nemocnou Kristýnku a Ondráška nebo nemocné malé golfisty. Zde jsou jejich příběhy.

Kristýnka, 3 roky

Kristýnka trpí Rett syndromem bez prokázané gen.mutace s poruchami autistického spektra, periventrikulární atrofií mozku s opožděnou myelinizací a středně těžkou mentální retardací (je na úrovni 12.měsíců.) Mimo jiné má problémy komunikací, pohybem, jemnou motorikou, polykáním a spánkem. S Kristýnkou je nutné provádět orofaciální stimulaci a terapie metodou son-rise. Pro zlepšení jejího stavu a hlavně co nejdelší udržení schopnosti jemné motoriky je nutné zařídit terapeutický a stimulující pokoj, neboli snoezelen místnost.

kristynka

Loreta Golf Club Pyšely

Golfový klub by rád svým handicapovaným hráčům pořídil Paragolfer – vertikalizační elektrický vozík. Paragolfer je vozík s jedinečnou speciální konstrukcí do jakéhokoliv terénu, která člověku umožní vertikalizaci a vykonávání nejrůznějších aktivit ve stoje. Jednou s aktivit, použití tohoto vozíku je hrát golf. Handicapovaným hráčům umožňuje pohyb po golfovém hřišti bez pomocí druhé osoby. Asistenti jsou však nutností, nahrazují Cadyho např.:  podávání míčků, podávání holí, zapisování skóre. Mezi paraplegiky a kvadruplegiky je tato hra zajímavá, ale prozatím málo v České republice rozšířená, neboť pořizovací cena paragolfru činní cca 250 000Kč. V ČR jsou k zapůjčení pouze dva vozíky.

golf

Ondrášek, 2 roky

Ondráškovi je rok a půl, narodil se o měsíc dřív a od narození tráví většinu svého času v lékařských ordinacích. Pro její maminku je to hlavně psychická zátěž, zvlášť po diagnóze DMO. Přáním Ondráška a jeho rodičů je nový pokojíček, který by byl jeho královstvím a zároveň cvičícím koutkem. V tuto chvíli žádný nemá. Nejdůležitějším kusem nábytku budoucího pokojíčku musí být tzv. Vojtův stůl, na který rodina v současné době nemá finance.

Ondra

Kdy jindy pomáhat těm, ke kterým osud nebyl příliš přívětivý, než právě o Vánocích. Navíc ani vy nebudete ochuzeni. Pořídíte dárek sobě nebo svým blízkým a navíc pomůžete potřebným.

KDY: Neděle 22. 11. 2015, 14–18 hod.
Pondělí 23.11.2015, 9–17 hod.
KDE: 27. patro budovy City Tower
Erbia Congress Centrum (Hvězdova 1716/2b, Praha 4 – Pankrác)