Přípravy na maraton, který módní týdny představují, není radno podcenit. Rachel to dobře ví, a tak na svých stránkách thezoereport.com nás step by step vede k finálnímu nemalému množství kufrů perfektně zabalených a obsahujících vše, co po nás dress code módního svátku požaduje.

1. krok – vyndejte vše ze svého šatníku
Bez ohledu na to, jak velká či malá je vaše skříň, vždy se na jejím dně najde něco, co zrovna budete potřebovat. Proto je lépe, vše vpustit na světlo a dobře si zorganizovat a sladit outfity. Rada Rachel zní, kupte si stojan na oblečení, který vám pomůže lépe zorganizovat finální podobu vašeho vzhledu.

Rachel Zoe

2. krok – všechny doplňky (kabelky, boty) vložte do tzv. dust bagů
Jistě jste investovaly do vašich kabelek a bot nemalé peníze, a proto jejich ochrana jistě stojí za pár chvilek balení navíc. Není nic horšího než nepěkný škrábance na jemné kůži drahé “chanelky”. Především ve chvíli, kdy váš kufr obsahuje boty na ostrém vysokém podpatku, snadno může dojít k poškození čehokoli jiného. Pokud volíte baleríny či boty z jemné látky, vycpěte je papírem, aby neztratily svůj tvar.

Rachel Zoe

3. krok – pořiďte si fotografie šperků
Ať už s sebou vezete rodinné dědictví, diamanty nebo jen obyčejnou bižuterii, vždy si pořiďte fotografie. Nebudete pak zbytečně nikoho obviňovat, že vám onen diamant ukradl, jelikož jste ho zapomněla doma. A rovněž nezapomeňte každý šperk zvlášť zabalit.

Rachel Zoe

4. krok – každý kus má své ramínko
Váš čas při balení i vybalování vám zkrátí navěšení jednotlivých kousků na titěrná ramínka, která si schovávejte například z čistíren. Ramínka poté dejte postupně na dno kufru a při vybalování ihned pověste do hotelové skříně.

Rachel Zoe

5. krok – drahá saka z tvídu zdobená krystaly dejte do igelitových obalů
Jestli ve vašem šatníku máte tvídová saka Chanel nebo jiné kousky zdobené třpytivými kameny, flitry, řetězy, pak je rozhodně zabalte do igelitových obalů, které si rovněž můžete schovávat z čistírny nebo zakoupit například v Ikea. Opět tak budete chránit své oblečení před zničením, zatrhnutím jednotlivých nití apod.

Rachel Zoe

6. krok – balení klobouků
Pokud nosíte rády klobouky stejně jako stylistka Rachel Zoe, pak jim věnujte speciální pozornost. Zvolte kufr navíc, klobouky do něj umístěte a kolem nich naskládejte šály a šátky, které je ochrání.

Rachel Zoe

7. krok – nezapomínejte na to nejdůležitější umístit v příručním zavazadle
Jsou věci, bez kterých prostě nemůžete být. Tyto kousky vždy dejte do příručního zavazadla, ať máte jistotu, že nedojde k jejich ztrátě. I když poletíte první třídou jako VIP, vaše kufry se budou tísnit v zavazadlovém prostoru jako ty ostatní a lidská síla, která se o ně stará, může udělat chybu v součtu.

Rachel Zoe

Foto: Rachel Zoe
Zdroj: thezoereport.com