Nadace Tereza Maxová dětem pořádá koncem každého roku charitativní módní přehlídku plnou zajímavých hostů, atraktivního doprovodného programu i zveřejnění významné finanční podpory charitativních aktivit nadace. Nejinak tomu bylo i letos. Velký sál Obecního Domu ve středu 28.listopadu naprosto praskal ve švech.

Nadace Tereza Maxová dětem tuto charitativní událost pořádá pro zajištění podpory dětí, ale bere tuto událost také jako možnost předat veřejnosti vzkaz. Pro tento rok je to:  „New beginning-nový začátek“. Někdo má začátků více, někdo méně. Některé děti musí ten svůj start zvládnout samy za sebe, bez podpory rodiny a okolí. V říjnu tohoto roku přijala Poslanecká sněmovna zákon o sociálně-právní ochraně dětí a tím od nového roku začne také nová etapa a reforma celého systému péče o dítě.

Celý večer, který s vtipem moderovala Adéla Banášová, se nesl v duchu pohody, módy a hezkých zážitků. Na molo se postupně dostaly modely od předních českých návrhářů jako Kláry Nademlýnské, Jakuba Polanky, Hany Zárubové nebo Leedy. Speciálně pro tento večer přijali pozvání také významní legendární hudebníci. Perkusionista Zakir Hussain a kytarista a skladatel John McLaughlin předvedli nezapomenutelný hudební zážitek a potlesk ve stoje ho jen podpořil. Skupina Charlie Straight si pak svým vystoupením získala i mladší část diváků.

Dalším významným zahraničním hostem byl Alessandro Dell’Acqua, který módní přehlídkou doslova zvedl hosty ze židle. Alessandro debutoval se svoji osobitou kolekcí na milánské přehlídce v březnu 1996.  V roce 2002 mu italská módní komunita udělila cenu „Oscar della Moda“ a dva roky nato začal navrhovat pro značku La Perla. Pro tento večer přivezl velmi svěží kolekci N˚21.

Na mole se v průběhu večera objevila sama Tereza Maxová, kterou přijela podpořit její kamarádka, světová topmodelka Eva Herzigová. Obě na přehlídkovém mole zářily a bylo znát, že si večer velmi užívají.

Měla jsem možnost nahlédnout i do zákulisí celé akce. Vidět a zažít zákulisní nervozitu před přehlídkou, poslední úpravy modelek i modelů, ale i úsměvy Terezy Maxové, které rozdávala na všechny strany. Z celé akce i ze zákulisí vám přinášíme také sérii fotografií.

Foto: Kamila Písaříková