Světovou průkopnicí twerku je zpěvačka a tanečnice Beyoncé , její kolegyně Miley Cyrus jej pojímá poněkud po svém, a tak si mnozí tento tanec vykládají vulgárně. O nic takového však nejde. Streetový tanec dancehall pocházející z Jamajky obsahuje mnoho prvků a jedním z nich je právě twerk. Ten se stal dalším možným způsobem tance a dostává se do velké obliby i u nás.

Mladá, zkušená a šikovná tanečnice Anet Antošová je jednou z našich lektorek, která vás může s konkrétními kroky seznámit. Nejenom z tanečního světa má mnohé za sebou, v roce 2008 se stala tváří značky Nike a mimo jiné spolupracovala s londýnskou tanečnicí Kymberlee Jay. Zúčastnila se nespočtu tanečních soutěží a jako tanečnice a choreografka se objevila například na Miss České republiky, na předávání cen Slavík i na některých fashion show.

V neděli jsem navštívila jeden z jejich workshopů, kde Anet představila techniku twerku, naučila účastnice kratší choreografii a zatančily si i dancehall. Twerk není jen o pohybech hýžděmi, které zároveň pěkně zpevňujete.  Posilujete u něj i bříško a záda, což je v běžném životě nezbytné. A že je to pěkná dřina, jistě napoví tato video upoutávka. Samotná Anet však tvrdí, že je twerk vhodným tancem pro každého, stačí pár lekcí, naučit se základní kroky a nic pro vás již nebude nemožné.

V mezičase Anet Antošová spolupracuje s divadly J. K. Tyla, kde můžete zhlédnout její choreografii hned v několika muzikálech a s Hudebním divadlem Karlín. Je tedy plně vytížená, avšak absolutně zapálená pro tanec a pořádá workshopy po celé republice. Najděte si ten nejbližší termín ve vašem okolí, zajděte si vyzkoušet taneční „novinku“ a pořádně protáhněte své hýždě. Kroucení zadečkem je nyní IN.

Foto: monique-design.com