Wimbledonský turnaj má svou bohatou historii a tradice. Tráva je do roku 1995 stříhána na výšku 8 milimetrů. Díky častému dešti, kdy vždy zápas musel být přerušen, je centrální dvorec od roku 2009 zabezpečen zatahovací střechou. Šatny jsou zde ale stále dřevěné, tenisté musí dodržovat sportovní dress code v tradiční bílé barvě a kurty nesmí obsahovat žádné reklamní plochy. Typické občerstvení pro návštěvníky je šampaňské a jahody se šlehačkou. Patronát nad turnajem drží pevně v rukách britská královna a ředitelem je její bratrance vévoda z Kentu, který společně se svou ženou předává trofeje vítězům. Muži získávají pozlacený stříbrný pohár a ženy stříbrnou mísu Venus Rosewater zdobenou mytologickými výjevy, kterou v minulosti obdržely například Martina Navrátilová, Jana Novotná nebo Petra Kvitová.

Wimbledon si nikdy nenechají ujít významné světové celebrity, které se vždy hodí do gala, protože tento turnaj je naštěstí ještě jediný, který dodržuje dress code nejen na kurtu, ale i mimo něj. A kdo v minulosti zazářil? Málokdo to o ní ví, ale asi největším tenisovým fanouškem a hráčem je šéfredaktorka amerického vydání časopisu Vogue Anna Wintour, která svůj den vždy začíná hodinou tenisu.

Anna Wintour

Anna Wintour

V publiku nikdy nepřehlédneme bývalou fotbalovou hvězdu Davida Beckhama a jeho manželku Victorii Beckham, která vždy zvolí outfit bodující na všech portálech, jaký to bude letos?

David a Victoria Beckham

David a Victoria Beckham

Ani Amerika není k tomuto turnaji lhostejná. Například herec Samuel Lee Jackson málokdy vynechá.

Samuel Lee Jackson

Samuel Lee Jackson

Britský turnaj bez anglické královské honorace? Holý nesmysl. Vévodkyně Kate a William nejsou jen ozdobou VIP tribuny, ale i vášnivými fanoušky, kteří každý zápas velmi prožívají. Paparazzi vždy zachytí i sestru vévodkyně Pippu, které elegance není cizí a letos ji pravděpodobně doprovodí již její manžel.

princeandprincess

Designérka Stella McCartney vždy vynese jeden ze svých úchvatných modelů do publika a umí ho hodně dobře prodat. Britské kořeny zkrátka nikdy nezapře.

Stella McCartney

Stella McCartney

Wimbledon je zkrátka nejen významná a uznávaná sportovní událost, ale rovněž společenská, na které se touží nejedna celebrita blýsknout. My však budeme od dnešního dne fandit a přát už v pořadí třetí vítězství Petře Kvitové, která se po těžkém zranění opět vrátila na kurty a to ve velkém stylu. Tráva je její dominantou a nyní se stala pro řadu tenistů inspirací.

Petra Kvitová

Petra Kvitová