Váš partner je umělec, vy zase sportovkyně. Vnímáte tento profesní rozdíl jako benefit nebo naopak?

Záleží, jak v čem. My sportovci máme rádi mít vše naplánované. Což David takhle nemá. Někdy je to náročnější, protože ty naše světy jsou tak strašně jiné. Ale skvělé to je v tom, že doma se o tenise zase tak nebavíme. Třeba mi vypráví hodinu o kytkách, což je fajn rozptýlení.

Nebijí se tak vaše zájmy? Najdou se věci, které máte společné?

Někdy je těžké to skloubit, protože já tady skoro nejsem, a když jsem těch pár dnů v ČR, tak prostě chci být doma a užít si své věci. Postel, peřiny, domov. Také se dobře najíst. Miluji jídlo. A to máme rádi oba!

Co vy a móda? Sledujete aktuální trendy nebo upřednostňujete komfort?

Ano, sleduji módu i trendy. Ale úplně jim nepodléhám a nosím spíš komfortní oblečení. Jinak móda je pro mě hobby. Baví mě ji sledovat.

Jak byste definovala váš styl?

Ležérní, komfortní, jednoduchý, ale přitom jiný. Miluji kombinovat různé věci.

Jak vnímáte vlnu slow fashion? Zapojujete se i vy do etického přístupu v módním průmyslu?

Ano, určitě. Přijde mi to skvělé. O ekologickou stránku by měly usilovat všechny společnosti.

Už druhým rokem jste ambassadorkou tenisek Rock Spring a tenisky hrají samozřejmě ve vaší profesi velkou roli. Co zohledňujete při jejich výběru?

Bota je pro mě v práci neuvěřitelně důležitá věc. Potřebuji mít správné tenisky, aby mi nevznikala nějaká zranění zad, pod. Tím pádem i mimo kurt je pro mě důležité, aby noha odpočívala, bota byla vzdušná a lehká, což boty Rock Spring splňují. Já na ně nedám dopustit.

Co vás momentálně nejvíce baví a inspiruje?

Baví mě má práce a dost i móda. Třeba kolekce Dioru od Marie Grazie Chiuri. To, jak se modely připravují, je úžasný proces. Dále zbožňuji jídlo. Poznávat nové chutě. Běhat v lese. A v neposlední řadě mě inspirují mě lidé.

foto: Rock Spring