Na samotném začátku by ale měl být nápad. Ideálně nápad, s nímž nikdo před vás nepřišel. Na službu či zboží, po němž je mezi veřejností poptávka. Máte ho? V tom případě je úspěch téměř přímo zaručen.

Zakládáme firmu

Cest k založení firmy existuje hned několik. Jedna z nich vede přes právní kancelář či specializovanou společnost. Můžete si i koupit již založenou ready-made-společnost. Nebo si ji zkrátka založit sami.

Založení eseróčka svépomocí

Vezměme v úvahu, že chcete založit společnost s ručením omezeným, tedy tzv. s.r.o. V tomto případě se připravte na skutečnou byrokratickou průtrž. Dokumentů, které k tomu budete potřebovat, není zrovna málo.

Dokumenty, bez nichž se neobejdete

Jedná se o výpis z živnostenského a obchodního rejstříku, z katastru nemovitostí, kde je zapsána budova, v níž firma bude sídlit, smlouvu k účtu a o poskytnutí sídla a souhlas od majitele sídla s umístěním firmy. A pak formuláře – k ohlášení živnosti na živnostenském úřadě, na zápis do obchodního rejstříku a k registraci k daním na FÚ. Není toho zrovna málo, že? A to ještě nekončíme. Neobejdete se ani bez čestného prohlášení jednatele a v případě více vlastníků bude nutná smlouva společenská. Uf!

Založení firmy na klíč

Nemáte na to vše čas ani nervy? Ani je nepotřebujete. Jednoduše tuto byrokracii delegujete na ty, kteří je mají. Založení firmy na klíč hravě a levou zadní zvládají například v Companies.cz. Vědí totiž, jak na to. Postarají se nejenom o vše související se založením společnosti (včetně nezbytného papírování), ale dokonce vám pomohou vybrat typ firmy, který bude právě pro vaše podnikání nejvhodnější.

Obchodní společnost na míru

Za cenu začínající od 6600 Kč získáte obchodní společnost na míru, která vám bude maximálně vyhovovat. Společnost s ručením omezeným, akciovou společnost či jakoukoliv jinou firmu. A čas, který byste vynaložili sháněním výše uvedených dokumentů, budete moci vynaložit smysluplněji. Třeba dolaďováním byznys plánu! Volba je jasná, nemyslíte?