Hned na první pohled vás ovšem naprosto ohromí. Svou výjimečností si vás získají a stanou se exkluzivními doplňky pro mimořádné chvíle. Právě takovými kousky jsou zlaté prsteny s velkými kameny, které můžete najít v nabídce ateliéru KLENOTA.

Velkolepé prsteny s drahokamy zbarvenými do ruda

Milovníkům vášnivé červené patrně jako první drahokam přijde na mysl luxusní rubín. Jeho barva se často označuje jako „barva holubí krve“. Věří se, že tato vzácná odrůda korundu zbavuje napětí a stresu. Slavná naleziště se nacházejí třeba na Srí Lance nebo v Indii, rubín vám tedy přinese i zajímavý pocit exotična. Zlatý prsten s pravým rubínem je opravdu honosným šperkem a bývá tradičním dárkem k zásadním životním jubileím.

Ještě výraznější ozdobu získáte, pokud zvolíte šperk s granátem. Jde o minerál unikátní syté, tmavě rudé barvy, který se těší oblibě po celém světě. Má přispívat k rovnováze organismu a regeneraci. Prsten s granátem je skvělým doplňkem k jednobarevným modelům, například k dlouhým černým společenským šatům. Pro naprosto jedinečný efekt s ním můžete sladit například kabelku nebo lodičky.

Jedinečné české bohatství

Temně zelené vltavíny s charakteristickými bublinkami představují naprostý světový unikát. Jak již jejich název napovídá, vyskytují se téměř výhradně v oblasti jižních Čech v povodí Vltavy. Na jedinečnosti jim dodává i fakt, že jejich původ byl dlouho opředen tajemstvím. Dnes již víme, že vznikly po dopadu meteoritu na Zemi před asi 14,5 miliony let. I proto nejspíš někteří lidé tvrdí, že z nich cítí kosmickou energii.

Prsteny s vltavínem se pravděpodobně zalíbí těm, kteří mají rádi zemité tóny. V halo designu v kombinaci s diamanty potěší nejednu milovnici módy.

Láskyplně růžové

Kdo obdivuje výrazné, a přesto křehce působící kousky, potěší ho široká nabídka rozličných růžových drahokamů. Váš prst může ozdobit prsten s růženínem, světlounkým morganitem nebo tmavším turmalínem či jeho vzácnější odrůdou, rubelitem. Pokud nechcete slevit ze svých vysokých nároků na kvalitu, zvolte růžovou variantu safíru nebo diamantu.

Kameny v této jemné barvě podporují ryzí ženskost a na prstenu působí až éterickým dojmem, proto si je jistě zamilují všechny romantičky.

Duhové mámení

Těm, kteří se rádi obklopují všemi možnými barvami, se bude líbit třeba ve společnosti různobarevných ametystů a originálních citrínů či lemon quartzů. Takový azurově modrý lapis lazuli zase promění prsten v doplněk, který vyzdvihuje krásu fyzickou i podporuje krásu vnitřní. Velmi zajímavou kombinaci živých barev vytváří nápadný prsten z růžového zlata se zářivě zeleným olivínem.

V historii měly prsteny i různé jiné úlohy než jen ozdobnou – své nositele ochraňovaly, měly mít magickou moc, okolí dávaly najevo, kdo je zadaný, či měly náboženský význam. Prstýnky s výraznými kameny se více rozšířily teprve nedávno, do té doby si je totiž mohli dovolit jen ti nejzámožnější. I když je většinou vídáme spíše u žen, nenechte se mýlit, nadchnout umí i pánské prsteny s kamenem. A dnešní doba přeje extravaganci. Jak se líbí výrazné prsteny vám? Možná právě teď je ten pravý čas dát jim šanci!