Nejikoničtější symbol značky Bvlgari se zrodil na konci 40. let. Tehdy byl poprvé použit po tisíciletí známý symbol hada v podobě dokonalých, elegantních náramkových hodinek Tubogas s avantgardními křivkami a precizně tvarovaným číselníkem, zpodobňujícím hlavu hada. V drsné poválečné éře tento kousek ideálně splnil potřebu zkombinovat střízlivý design s funkčností. Představil také moderní šperkařské konstrukční techniky a stal se bestsellerem.

K první transformaci došlo v 50. letech: Symbol Serpenti odhalil svou přirozenou a instinktivní podstatu a klasické modely Tubogas se představily v animalističtějších podobách. Hadí hlavy ukrývající číselník zdobily oči z rubínů, smaragdů či diamantů. Díky trubicovitým článkům získalo tělo hada téměř trojrozměrnou podobu a předurčilo novou, neodolatelnou evoluci: v 60. letech získaly realističtější podobu i jednotlivé články, brzy se začala měnit jejich velikost, barva a použité materiály. Objevily se překvapivé barevné varianty i pro šperkařství nekonvenční materiály. Díky této jedinečné kreativní vizi je styl značky Bvlgari tak legendární. Články byly ručně pokryty smaltem v živoucích barvách nebo zdobeny nádhernými drahými kameny. Okouzlující evoluce ikonického hada Bvlgari navíc kráčela ruku v ruce s dosud nevídanou necitelností: jednotlivé články totiž nebyly napevno spojeny, ale sofistikovaně osazeny na flexibilní vnitřní spirále. Hodinky se tak obtočily kolem zápěstí jako druhá kůže.

Od té doby již ikona Serpenti nebyla nikdy stejná jako dříve: nadále se vyvíjela v podobě hodinek a oslnila také ve formě šperků – předvádějících neodolatelné linie u náhrdelníků, prstenů či pásků. V následujících dekádách zůstala snadno rozpoznatelná především díky jednomu detailu – trojúhelníkové hlavě s hladkými liniemi, která, u realističtějších i stylizovaných variant, vyvstává jako tajemný a mocný emblém věčného kouzla Serpenti.

V nedávné době linie Serpenti nabrala abstraktnější podoby a předvedla atraktivní články hada ve vysoce moderním šestihranném vzoru. Tento geniální design se stal základem nádherných kousků vysokého šperkařství. Jejich jednotlivé segmenty jsou důmyslně sestaveny tak, aby vlnící se linie zdůraznily smyslnou krásu pokožky.

Čas běžel a s ním se měnily i výzvy, kterým ženy čelily. Něžné pohlaví získalo na síle a jeho zástupkyně se začaly objevovat na vedoucích postech. Změnila se pravidla žití i svádění. Ikona Serpenti se stala nejdůvěryhodnějším spojencem, stojícím po boku žen za každých okolností. Atraktivní vlnící se křivky Serpenti provázely nezkrotné ženy, které si dokázaly vždy stát za svým.

Nejvýznamnější a nejtalentovanější ženy nalezly v hadu Bvlgari dokonalý symbol vybraného vkusu. Šarm linie Serpenti oslnil Elizabeth Taylorovou, která se zamilovala do náramkových hodinek v Římě během natáčení Kleopatry. Okouzlující ikonický plaz se proměnil v oblíbeného „mazlíčka“ Diany Vreelandové, císařovny newyorské módy. Oblíbila si pásek Serpenti, který excentricky nosila kolem krku jako náhrdelník. Redakčnímu týmu Vogue navíc nařídila, aby kousky Serpenti zahrnuly do všech focení.

V průběhu dekád ikona Serpenti neúnavně předvádí všestrannou kreativitu módního domu. Je vypodobněním neustálé stylistické evoluce, která píše módní trendy. Ať už je vypodobněna realisticky nebo geometricky a abstraktně, kombinuje Serpenti všechny klíčové atributy značky Bvlgari: vášeň pro barvy, výrazný design a nenapodobitelné mistrovské zpracování.

Nyní je Serpenti považována za nadčasovou ikonu spojenou s minulostí, přítomností i budoucností značky Bvlgari. V roce 2021 přichází ve zbrusu nové metamorfóze. V segmentu šperků se představuje řada Serpenti Viper, která pracuje s grafickým a výrazným designem. Okouzlující články hada jako by vyzývaly k nekonečným kombinacím náramků, prstenů a náhrdelníků, které září jako elegantní brnění.  Bezchybné linie Serpenti Viper se obtáčejí kolem krku a osvobozují všechny smysly. Každou ženu promění v okouzlující a nepřehlédnutelnou bohyni. Hodinky, které jsou zároveň i nepřehlédnutelným šperkem, to jsou Serpenti Spiga. Představují proměnlivost jednotlivých článků v modulárním stylu, had tak ožívá díky rafinovanému a modernímu vzoru matelassé, jež vzdává hold náročnému řemeslnému zpracování a vášnivé touze po dokonalosti.  Zlatým hřebem jsou nové přírůstky ve světě koženého zboží – nejnovější zpracování modelu Serpenti Forever představují nádherné kůže opracované a malované s využitím technik inspirovaných šperkařskou výrobou Bvlgari. Její vliv lze pozorovat také u elegantního silného řetízku přes rameno, který připomíná oblíbené náhrdelníky Bvlgari a propůjčuje kabelkám speciální kouzlo. Všechny ženské poklady jsou v bezpečí díky uzavírání ve tvaru hadí hlavy, které je ostřejší, ultra moderní a sofistikovaně povznáší celou kolekci. V každé další sezóně i nově podobě vypráví Serpenti fascinující legendu o italské důmyslnosti a nekonečné atraktivitě.