Proč si zamilovat aloe vera? Budete se divit

/ Redakce

Tahle zelená rostlinka s dlouhými a špičatými listy skvěle vypadá a má spoustu blahodárných účinků na lidské zdraví. A ví se to už tisíce let. Aloe vera už prý hojně využívaly egyptské královny, které věřily, že je to lék na věčnou krásu. Ani dnes aloe neztrácí nic na své oblibě, právě naopak, stojí v popředí zájmu nejen v kosmetice či farmacii, ale i v potravinářském průmyslu.

Léčivá královna

Vitamíny, minerály, aminokyseliny a řada enzymů a dalších látek činí z aloe vera doslova zázračnou rostlinu, která lahodí našemu organismu. Nejvyužívanější je šťáva získávaná z listů. Její konzumace posiluje imunitu, snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi, působí na činnost svalů i kostí a obrátit se na ni můžete i v případě problémů s vlasy či nehty.

Detoxikační parťák

Šťávu z aloe vera můžete popíjet i ve chvíli, kdy se pustíte do detoxikace organismu. Obsahuje totiž více než dvě stovky aktivních látek, které pomáhají čistit játra a celý zažívací systém, který máme díky stravě, stresu či nezdravému způsobu života zanesen škodlivými látkami. Lepších výsledků samozřejmě dosáhnete při dlouhodobém užívání.

Přírodní kosmetická jednička

Gel z aloe vera je zázračný také v oblasti kosmetických přípravků. Máte suchou, problémovou a podrážděnou pokožku? Zkuste tuhle jedničku v přírodní kosmetice. Aloe díky svým složkám regeneruje, hydratuje a dodává pokožce pružnost. Dostupné jsou nejen přípravky na pleť a tělo, ale například i balzámy na rty.

Domácí lékárnička

Aloe vera napomáhá naší pokožce a umí se skutečně dostat do hloubky. A protože má i hojící účinky, hodí se také jako první pomoc při ošetření menších úrazů, jako jsou odřeniny, škrábnutí, štípance či drobnější spálení, tak ho rychle zařaďte hned do několika oblastí ve vaší domácnosti!