Naposledy nás absolutně dostala potisky i střihovými lahůdkami v “neklidné” Disquiet Collection, dvojice Chatty, s níž se můžete seznámit i prostřednictvím našeho minirozhovoru, ale tvoří už od roku 2005. Za základní kameny tvorby Anny Tuškové a Radky Sirkové pak můžeme zcela určitě pokládat džíny, které se v zajímavých a důmyslných variantách objevují v každé řadě.

Kromě nesmrtelných kalhot ovšem duo Chatty produkuje i další druhy oděvu. V jeho společenských róbách často potkáváme například herečku Marthu Issovou, volnočasové kousky i modely pro “městskou ženu” si pak oblíbily známé i veřejně neznámé osobnosti.

A co chystá značka Chatty na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013? Nová kolekce se jmenuje Vlasta, avšak přes ryze ženský název si “pohrává s pánským fenoménem dandy“. Ten pak transformuje pouze do dámských siluet. Ačkoliv byl totiž součástí Disquiet Collection i pánský soubor, Vlasta bude jen pro ženy.

Chatty jsme stejně jako všem dalším designérům z programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 položili tři otázky:

Co vám dává a bere práce módního návrháře?

Naše práce nás naplňuje, a to je důležité v první řadě. Dává nám prostor pro vlastní názor, dává nám obživu, občas nám bere půdu pod nohama a klidné spaní.

Dokážete vyjmenovat své tři návrhářské vzory?

Kohoutí stopa, florální motivy a rybí kost!

Kdyby vaše modely mohly mluvit, co by řekly?

“CHATTY dělají člověka.”

Radka Sirková a Anna Tušková budou mít přehlídku 22. září v 18:00. Vstupenky si můžete koupit zde. Pokud se na show nedostanete, zapněte si Iconiq.cz. V reálném čase ji budeme přenášet online.
Foto: Archiv Chatty