Postavení těla

Mírný předklon trupu, předsazená pánev, hlava vzpřímená a oči směřující před sebe. Celé tělo je sice lehce předkloněno, ale zůstává napřímené a neláme se v pase. Odrazová noha dopadá na střed nohy a směřuje pod těžiště těla. Ruce jsou v pravém úhlu a pohybuje se pouze ramenní kloub směrem dopředu a dozadu. Správný běžecký styl je základem zdravého běhání a musí na něm spolupracovat celé tělo.

Běžecká obuv

Běh slouží jako skvělé kardio, které vám pomůže zhubnout a zformovat postavu. Jeho výhodou je, že k němu moc nepotřebujete a můžete vyběhnut v podstatě kdekoliv. Nikdy však nepodceňujte výběr běžeckých bot. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního páru, protože jen ten vám zajistí pohodlný běh bez puchýřů a oděrek.

Správné oblečení

V hlavní roli pohodlí, funkčnost a také aktuální počasí. Oblékejte se vždy podle toho, jaké venku panují teploty, zda fouká, prší nebo sněží. Ano, nemusíte čekat na první jarní paprsky, běhat se dá klidně i teď v zimě, jen je potřeba se tomu přizpůsobit a vrstvit. V souvislosti s počasím si ještě uvědomte, že jdete běhat a po pár minutách se tělo zahřeje. Takže se oblékejte tak, jako by venku bylo o několik stupňů tepleji.

Úsměv prosím

Neméně důležitým bodem je běhat s radostí. Užívejte si volné chvíle na čerstvém vzduchu, zahoďte starosti a snažte se si běh užívat. Pokud jste běžec začátečník a dělá vám problémy soustavně uběhnout delší úsek, kombinujte běh s chůzí. Možná už jste někdy slyšeli pojem indiánský běh – je to přirozený a efektivní způsob, jak s běháním začít a jak to případně hned na začátku nevzdat.