Hard-core

Pilates je ideální na posílení středu těla, na nějž dost často zapomínáme a přitom je nezbytný pro správné držení těla, pohyb, flexibilitu a zdraví jako takové. Neméně důležitým benefitem, který s pilates souvisí, je totiž i prevence bolesti zad, krční páteře, ramen, kyčlí i kolenou.

Tvarování postavy

Pokud hledáte cvičení, po němž rychle shodíte kila, určitě se najde vhodnější sport než pilates. Chcete-li však hubnout zdravě a především rýsovat postavu, vrhněte se na pilates. Nebude to hned, ale vytrvalost se vám vyplatí.

Sportovní výkonnost

Všechny vaše svaly v těle jsou propojeny s corem. Možná vás tak pravidelný trénink pilates příjemně potěší vedlejším efektem – najednou se vám bude lépe běhat, jiné posilovací cviky zvládnete s větším přehledem a obecně poroste vaše výkonnost v ostatních sportech.

Tělo i mysl

Nejde pouze o posílení těla, ale i mysli. Zapracujete na své soustředěnosti, protože cvičení vás nutí se zklidnit a zaměřit se pouze na svůj dech, tělo a společnou koordinaci. Pilates studio se tak může stát skvělým útočištěm po pracovním dni plném povinností a stresu.