Prokopské údolí

Jeskyně, lomy, jezírko, studánka, lesy, louky a především spousta cest, po kterých si můžete všechnu tu krásu vychutnat. Přírodní rezervace Prokopské údolí se nachází v Praze 5 a nabízí opravdu rozmanitý terén a nespočet asfaltových i přírodních tras.

Foto: itras.cz

Divoká Šárka

Podobný přírodní klenot má také Praha 6. Snad všem známá Divoká Šárka nabízí krásné přirozené prostředí a přitom ani nemusíte opustit hranice města. I zde se můžete při běhu kochat nejrůznějšími místy a přírodninami a svou trasu si zvolit podle svých možností.

Foto: tipnavylety.cz

Milíčovský les

Kdo se pravidelně pohybuje na Jižním Městě, určitě bude znát Milíčovské lesy a přilehlé rybníky. Jde o další útočiště, kam se můžete vydat za sportem. Čeká zde na vás příjemný lesní komplex, asfaltové i přírodní cesty a celkově ne tolik náročný terén, takže vhodný i pro běžce začátečníky.

Foto: praha-priroda.cz

Chuchelský háj

Háj mezi Malou a Velkou Chuchlí opět uchvátí pestrou přírodou. Vydáte-li se sem běhat, těšit se můžete na rozlehlé lesy, skály i stepní lokace. Můžete se vydat po vlastní ose či zvolit dostupnou naučnou stezku. A pokud vám dojde dech, odpočinek naberete třeba ve zdejším lesním zookoutku.

Foto: kudyznudy.cz

Centrum a okolí

Možná se vám nechce vydávat do vzdálenějších lokalit, obzvlášť pokud si chcete jen po práci krátce zaběhat. I centrum a jeho okolí má své běžecké klasiky. Největšími lákadly pro běžce jsou Stromovka, Letenské a Chotkovy sady, dále Petřín, Riegrovy sady či Vítkov.

Foto: praha.eu