Tempo, tempo!

Aby plavání mělo kýžený efekt, myslete na to, že si nevystačíte s “pár bazény”. Měli byste plavat ve vysokém tempu (nebo v takovém, ve kterém vydržíte plavat nepřetržitě celou dobu tréninku) a ideálně aspoň 60 minut. Odměnou vám bude, že spálíte třeba až 2000kJ, což je hodnota, jež se může rovnat i klasickému běhu.

Úleva kloubům

Plavání je vhodné pro každého, a to zejména proto, že tolik nezatěžuje klouby, šlachy a vazy. Ve vodě totiž nedochází k tvrdým nárazům a dopadům jako u jiných aktivit. Zároveň vám voda poskytuje další výhodu v tom, že vytváří větší odpor než vzduch, proto spalujete více.

Pomáhá tělu i mysli

Najde se ale ještě další řada důvodu, proč s tímto vodním sportem začít. Pravidelné plavání posiluje ochablé svaly, zrychluje metabolismus, pomáhá srdci a cévám, zlepšuje imunitu, zvyšuje kapacitu plic a v neposlední řadě pomáhá i psychice.

Správná technika

Určitě si před prvním plaváním nastudujte správnou plaveckou techniku nebo se nebojte zeptat plavčíka či zkušenějšího plavce. Jinak byste si totiž namísto lepšího zdraví mohli spíše uškodit. Například, budete-li styl prsa plavat s hlavou až příliš napřímenou nad vodou, nadměrně si tím zatížíte krční a bederní páteř. Tak si to užijte správně, ať jste z výsledků happy!