Endomondo Sports Tracker

Endomondo je takový osobní trenér a sociální síť v jednom. Je jedno, ať už pravidelně běháte, veslujete, jezdíte na kole či například rádi provozujete kitesurfing nebo canicross. Tato aplikace podporuje desítky různorodých aktivit. A kromě toho, že vám změří čas, vzdálenost, rychlost či spočítá spálené kalorie, si můžete nastavovat své osobní cíle a výzvy a motivovat se výkony ostatních.

Instant Heart Rate

Asi už jste někdy slyšeli o tzv. aerobní zóně, ve které se nejlépe spalují tuky. K tomu je nutné sledovat svou tepovou frekvenci. Pokud nemáte hrudní pás či nějaké fitness náramky na zápěstí, poslouží vám i aplikace Instant Heart Rate, která vám tep pomocí mobilu s vestavěným fotoaparátem s bleskem změří.

MyFitnessPal

Sport jde ruku v ruce s jídlem. Pokud si chcete hlídat, co jíte, tahle aplikace vám s tím dokáže pomoci. Obsahuje víc jak 6 milionů jídel s potřebnými hodnotami – bílkoviny, tuky, sacharidy, vláknina, cukr a další. Můžete si nastavit cíle pro hubnutí, denní příjmy apod., ale také integrovat aplikace s vašimi pohybovými aktivitami.

Sleep Cycle alarm clock

Pohyb, strava a poslední díl skládačky je odpočinek. Tím nejlepším je samozřejmě kvalitní spánek. Aplikace Sleep Cycle alarm clock monitoruje průběh vašeho spánku, poskytuje vám analýzy, sleduje trendy v čase, ale i v předdefinovaném intervalu (abyste třeba nezaspali) určí optimální čas, kdy vás probudit.

EPP – Pomáhej Pohybem

A na závěr si dáme sportovní aplikaci s charitativním podtextem. Stojí za ní Nadace ČEZ a kromě toho, že prostřednictvím aplikace můžete analyzovat svůj výkon podobně jako u Endomonda, tak také pomáháte druhým. Za své aktivity totiž sbíráte body pro vámi vybraný projekt, který nadace posléze podpoří předem stanovenou finanční částkou.