Co masírujeme?

Lymfatický systém je síť lymfatických cév a uzlin, které hrají významnou roli v obraně našeho organismu. Je to jakási „čistička“, která odvádí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a vyprodukované toxické látky.

Co se děje, když systém nefunguje?

Celým systémem proudí tekutina zvaná lymfa, kterou pohání naše svaly nebo pitný režim. Pokud se v těle začne hromadit (třeba z důvodu nedostatečného pohybu či nedostatečnou hydratací), tělo se zanáší látkami, snižuje se naše imunita, objevuje se únava a mohou vznikat specifické otoky.

Na co masáže slouží?

Lymfatické masáže povzbuzují činnost lymfatického systému a pomáhají tak čistit naše tělo. Detoxikace pak prospívá imunitě, pleti, celulitidě, únavě, ale i celkové regeneraci. Masáže však lidé podstupují i ze zdravotního hlediska v komplikacích, jako jsou žilní otoky, křečové žíly, migréna, diabetes, osteoporóza a další.

Jak probíhá?

Masáže se provádí ručně, pomocí přístrojů nebo kombinací obou metod. Masíruje se buď celé tělo, nebo jen jeho určitá část. Rozhodnete-li se proceduru podstoupit, rozhodně vyhledejte specializované centra, kde vás namasírují správně a poradí, jaký druh a v jaké míře je pro vás nejlepší. Výsledky vás  pak určitě potěší!