Naše tělo

Pro naše zdraví bychom tělu měli dopřát vše potřebné jak po fyzické, tak po psychické stránce. Stejně, jako je důležitý pohyb a péče o naši tělesnou schránku, opomíjet nesmíme ani péči o naši duši. Avšak žijeme zrychleně, a tak je často opravdu těžké zastavit se a soustředit se chvíli pouze na sebe.

DMT

Jednou z metod, jak dosáhnout lepšího propojení těla, duše a rozvíjet poznání o sobě samém, je terapie tancem. Konkrétně v Americe se používá termín DMT (Dance Movement Therapy), v překladu taneční pohybová terapie. Tanec je sice spojován s člověkem již po staletí, nicméně jeho systematické využití jako terapie je datované do 60. let 20. století.

V čem spočívá?

DMT je druh terapeutického cvičení pro kohokoliv, kdo hledá další příležitosti, jak více porozumět svému tělu. Jedná se o skupinový proces, v rámci kterého terapeut za pomoci pohybu a hudby pomáhá klientovi docílit emocionálního, mentálního a fyzického propojení, díky kterému dochází k lepšímu odbourávání stresu, menšímu výkyvu nálad, dokonce i pomáhá při léčbě poruch příjmu potravy, zlepšení sebeúcty a pozitivnímu vnímání vlastního těla.

Kam vyrazit?

Přestože není DMT v České republice tolik rozšířené, i u nás můžete tato terapeutická cvičení navštívit. Najdete hned několik studií, která terapie nebo workshopy pořádají na pravidelné i nepravidelné bázi. V Praze zkuste studia Expresivní terapie nebo Akademie Alternativa. V Brně zajděte do MoveArt, v Ostravě pak do studia Tanec duše.