Vyzkoušejte terapii tancem

/ Redakce

Hledáte možnost, jak se zbavit stresu, uvolnit se a vyrovnat si v sobě nevyřešené problémy a strašáky? Zkuste to ze sebe vytancovat. Představujeme vám terapii tancem.

Naše tělo

Pro naše zdraví bychom tělu měli dopřát vše potřebné jak po fyzické, tak po psychické stránce. Stejně, jako je důležitý pohyb a péče o naši tělesnou schránku, opomíjet nesmíme ani péči o naši duši. Avšak žijeme zrychleně, a tak je často opravdu těžké zastavit se a soustředit se chvíli pouze na sebe.

DMT

Jednou z metod, jak dosáhnout lepšího propojení těla, duše a rozvíjet poznání o sobě samém, je terapie tancem. Konkrétně v Americe se používá termín DMT (Dance Movement Therapy), v překladu taneční pohybová terapie. Tanec je sice spojován s člověkem již po staletí, nicméně jeho systematické využití jako terapie je datované do 60. let 20. století.

V čem spočívá?

DMT je druh terapeutického cvičení pro kohokoliv, kdo hledá další příležitosti, jak více porozumět svému tělu. Jedná se o skupinový proces, v rámci kterého terapeut za pomoci pohybu a hudby pomáhá klientovi docílit emocionálního, mentálního a fyzického propojení, díky kterému dochází k lepšímu odbourávání stresu, menšímu výkyvu nálad, dokonce i pomáhá při léčbě poruch příjmu potravy, zlepšení sebeúcty a pozitivnímu vnímání vlastního těla.

Kam vyrazit?

Přestože není DMT v České republice tolik rozšířené, i u nás můžete tato terapeutická cvičení navštívit. Najdete hned několik studií, která terapie nebo workshopy pořádají na pravidelné i nepravidelné bázi. V Praze zkuste studia Expresivní terapie nebo Akademie Alternativa. V Brně zajděte do MoveArt, v Ostravě pak do studia Tanec duše.