Efektivně!

Narovnat záda, zatáhnout břicho, mírně podsadit pánev. Vaše tělo by mělo být pevné, ale určitě nic nedržte v křeči. Našlapovat byste měli od paty na špičku boty a váš zrak by měl směřovat před sebe, nikoliv na zem. Nakonec nasaďte úsměv a vykročte.

Svižně!

Každá vycházka se počítá, nicméně chcete-li hubnout, vaše tempo by mělo být svižnější, plynulé a chodit byste měli minimálně půl hodiny v kuse. Čím déle a častěji, tím lépe. Doporučuje se zhruba 6 až 7 kilometrů denně, což odpovídá asi 10 tisícům kroků.

Efektivně!

K hubnutí je potřeba dostat se do aerobního režimu, tedy na 40 až 70 % maximální tepové frekvence. Jednoduchým vodítkem v tomto ohledu je, když se při chůzi zadýcháváte, ale stále jste schopni konverzovat.

Zodpovědně!

Chůze má podobně jako běh jednu výhodu, nic extra k ní nepotřebujete. Pokud to ovšem myslíte vážně, měli byste investovat do kvalitní obuvi, abyste si nepřivodili puchýře a jiné nepříjemnosti. Ohled berte i na to, jestli plánujete pochodovat po městě či někde v přírodním terénu.

Zdravě!

Pokud to vezmete do správných rukou, resp. nohou, tak brzy uvidíte výsledky. Chůze pomáhá kloubům, svalům a kostem, posiluje srdce a cévy, podporuje činnost mozku, snižuje cholesterol a krevní tlak, ovlivňuje tělesnou hmotnost a samozřejmě i naši psychiku. Tak směle vykročte do dlouhého víkendu!