V srpnu minulého roku jsme se společně vydali prozkoumat dva blogy, které ovládají krásky právě z těchto zemí. Zajisté si tak pamatujete úspěšnou Švédku s marockými kořeny Kenzu Zouiten nebo o několik ulic dál žijící a možná ještě o něco úspěšnější Carolinu Engman.

Do trojice se k nim může hrdě zařadit třiadvacetiletá obyvatelka Helsinek Marianna Mäkelä, kterou jen na Facebooku obdivuje přes sto tisíc lidí. Svůj módní blog Mariannan Costume (dříve známý pouze jako Mariannan; ovšem nyní spolupracuje se známým finským módním časopisem Costume) založila v roce 2008, v blogovém světě už se tedy objevuje poměrně dlouhou dobu a pro většinu čtenářů se stala jakýmsi symbolem tohoto typu sebeprezentace.

Do jejího milého, mladistvého a jednoduchého stylu bez přeplácaností se snad zamiluje na první pohled skoro každý. Nedá dopustit na kvalitní bavlněné základní kousky, nakupuje nejradši v běžných řetězcích jako Topshop nebo Zara a čas od času k nim přidá šmrnc pomocí výraznějšího designového doplňku či obuvi. Často se uchyluje k tmavším barvám a nebojí se obout i obyčejné sportovní tenisky. Druhý den je z ní ovšem zase elegantní dáma, jak se patří.

Její blog už ale dlouhou dobu není pouze o posledních modních výstřelcích, Marianna často přispívá s jejími vlastními a originálními recepty, nápady na zkrášlení interiéru. Také přidává spoustu fotografií z cestování po celém světě, ze svého volného času, tedy i soukromého života, který tráví nejčastěji s blízkými přáteli. Nespornou výhodou zůstává, že své finské příspěvky také překládá do angličtiny, tudíž se nemusíte bát, že jejím trefným článkům nebudete rozumět.

Foto: Pinterest