Na jarním Designblok Premier Fashion Weeku předvedla zkušená česká designérka Monika Drápalová  uměleckou kolekci experimentující s džínovinou. V pátek večer v kostele pustila na molo rozmanitou řadu kombinující nové materiály, retro střihy a sportovní s elegantním.

Monika totiž tvořila kolekci na zakázku, a to pro českou módní firmu Rose&Mary Fashion, která své oblečení nabízí hlavně kancelářím a větším společnostem. “Rose&Mary Fashion znamená moderní oblečení do business prostředí za dostupnou cenu,” stojí v oficiální tiskové zprávě značky. V lednu roku 2012 ji založili Simona Bagarová a Petr Rokůsek. Kolekci už pro ni vytvořilo například známé české duo Chatty.

Mohlo by se zdát, že zadání oblečení na kolo i do kanceláře nenabízí příliš mnoho prostoru. Proto k němu Monika Drápalová přidala téma vlastní. Do moderních kousků chtěla dostat retro střihy. Vidíme je například ve dvojici šatů z 3D úpletu, který v poslední kolekci využila i Liběna Rochová. Monika se ale s materiálem trefila i do Liběniny letošní kolekce, kterou uznávaná designérka a profesorka představila v sobotu večer. Obě totiž použily reflexní textilie. První z nutnosti, druhá kvůli skvělému efektu.

Polovinu kolekce vítězná designérka navrhla pro ženy, polovinu pro muže. Kromě využitelných a trendových kousků obě půlky obsahují i špetku vtipu. Zatímco ženy ze “sportovní” pláštěnky vytvoří dlouhou večerní róbu, pánové si saka s všitými “kšandami” pověsí na záda jako batoh.

Monika Drápalová odvedla nesmírně dobrou práci. V kolekci vyvážila nápadité a vážné momenty a svojí variantou sportovního, využitelného oblečení nadchla i náročné kostelní publikum. Porota Ceny šéfredaktorů, v níž má svůj hlas i Iconiq.cz, se na jejím vítězství shodla jednohlasně. Od partnera Erste Premier získala designérka 50 tisíc korun, příští Designblok Premier Fashion Week dostane molo zdarma.

Monika má Cenu šéfredaktorů již podruhé. Poprvé ji novináři ocenili na prvním Designblok Fashion Week v roce 2008.

Dalšími dvěma finalisty letos byly značka PBL Prague (o skvělé kolekci čtěte zde) a Hana Zárubová, která předvedla totéž, co vždy – neutrální barvy a perfektní zpracování hry s geometrií.

Foto: Hermina.cz