Jednoduchost může velmi lehce sklouznout k průměru. To ale neplatí v případě, kdy ji doplní důmyslná řešení a poutavé prvky jako v případě nové kolekce české značky La Formela, která už druhou sezónu preferuje trvanlivou ready-to-wear před pomíjivým efektem.

Katarína Kopková, Antonín Soukup a Miroslava Kohutiárová svoji novinku určenou na letošní zimu i jaro prezentovali už během večera Nadace Terezy Maxové, až nyní se ale dočkala svého lookbooku. Ten umožňuje nejen náhled na celek, ale také zkoumání jednotlivých zajímavých detailů.

Česko-slovenské trojici, která založila vlastní značku v roce 2010 a prezentovala se na Shooting Fashion Stars, Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu i módním týdnu v Malajsii, šlo primárně o nositelnost. S tou se slučují poutavé prvky jako plisování nebo lesk hedvábí a podporuje jí důmyslná variabilita. Jako u předchozí kolekce inspirované filmem Kočár do Vídně a přírodou totiž stačí přidat pásek, ohrnout rukávy nebo zkombinovat top s šaty, a máte jiný, přesně vám vyhovující model.

La Formela s novinkou obsáhla celou škálu oděvů, večerními šaty počínaje a kabáty konče. Mimo to ale tentokrát pracovala i s doplňky – součástí souboru jsou také kožené rukavice.

Řadu plnou lososové, blankytně modré, černé i bílé najdete v pražském butiku Czech Labels & Friends nebo slovenském M.ONA.

Foto: Mojmír Bureš