První srpnovou sobotu se piazzeta Národního divadla v Praze zahalí do kreativní atmosféry. V rámci letního festivalu Fiesta Nové scény ND se zde bude konat akce s názvem Dyzajn márket, prodejní výstava autorské tvorby, která slibuje představení již zavedených designérů (namátkou se jedná např. o Akari, Playbag, Jane Bond Special, Flamingopark či Barboru Fialovou), ale i nových tvůrců (Ouberi, Natur Bureau, Chaluha či Babazinka). Na jednom místě tak budou k mání šperky, módní kousky, bytové doplňky, hračky, kultura i přátelské prostředí.

Součástí programu budou samozřejmě i přehlídky tvorby několika zúčastněných značek. K vidění budou šaty From Kaya With Love, Be Yours, Vosina i hravé punčochy Pipipunk. Stejně tak se můžete těšit na milovnici šatů Marušku Václavovou, kterou si můžete připomenout z našeho nedávného rozhovoru.

V sobotu 3. srpna vás ovšem čeká také spousta muziky, tu obstarají Sunflower Caravan, kterým fandí i Glen Hansard. Calm Season bude zase zárukou špičkových muzikantů.

Dyzajn márket potěší a pobaví všechny ratolesti, pro které bude připraveno dětské divadélko, pro dospělé bude například přichystána lahodná káva od Mamacoffee či palačinky od Galetky. Osvěžující letní drinky se budou servírovat u Lemonade a čerstvé těstoviny zase nabídne PastaArt.

Celý den plný umění, radosti a zábavy navíc proběhne s vědomím toho, že akce se koná i pro podporu dobré věci. Konkrétně se jedná o Domov Sue Ryder, který v rámci svých fundraisingových aktivit provozuje síť dobročinných obchodů a jejich výtěžek je použit na dofinancování péče o nemocné klienty či klienty vysokého věku vyžadující pomoc druhých.

Vstupné je zdarma.