Parsons Designer of the Year 2013

V uplynulých dnech se konalo hned několik akcí. Jedna z nejvýznamnějších módních škol, Parsons the New School for Design v New Yorku, do řad jejíchž absolventů se řadí například duo značky Proenza Schouler, ten večer oceněné za přínos módě, nebo známý Marc Jacobs, uspořádala přehlídku společně s beneficí vybírající peníze mimo jiné i na stipendia budoucích studentů.

Na módní show absolventů se ale taktéž volí vítězové tří kategorií: Womenswear of the Year, Menswear of the Year a Childernswear of the Year. O cenu pro návrháře dámské módy se podělily Harim Jung, která získala i cenu Empowering Imagination ze spojení Parsons a společnosti Kering, a Kaye Applewaite. Pánský model roku prezentovala Yunxiang Zhou, taktéž vítězka Empowering Imagination. Cenu pro nejlepší designérku dětských oděvů obdržela Diana Flavio Woodside.

Wool School 2013

Parsons ale nebyla jedinou štědrou organizací. Ceny rozdávala i iniciativa Campaign for Wool. Sto přihlášených kandidátů mělo za úkol navrhnout vlněné svetry, které by se prodávaly během Wool Week, probíhajícího od 14. do 20. října.

Vítězů je celkem 13 a každý z nich tvoří model pro jiný obchod. Ze seznamu můžeme jmenovat například Topshop – Catriona Outram a Siobhan Tsang, Marks&Spencer – Molly Cormican a Katherine Watson, Pringle of Scotland – Francesca Stride, Brora – Lindsey McQuarrie nebo Albam – Jossie Roselyn. Než budou k dispozici fotografie výsledných produktů, můžete se podívat alespoň na průvodní video.

NEWGEN MEN S/S 2013

Do třetice všeho cenného tu máme British Fashion Council, která 22. května návrhářům pánské módy udělila NEWGEN MEN pro sezónu jaro/léto 2014. Tato cena a stipendium v jednom vznikla v roce 2009 ve spolupráci s firmou Topman a každou sezónu zajišťuje mladým návrhářům přístup na molo či sponzorování prezentace ve formě odlišné.

Na pánském módním týdnu v Londýně se na molo výhodně dostane Agi&Sam, Astrid Andersen, Lee Roach, Matthew Miller, Nasir Mazhar a Shaun Samson. Prezentaci, zřejmě ve formě „živé“ výstavy, bude mít díky NEWGEN Martine Rose.

Všechny vybrané tváře si můžete prohlédnout v naší fotogalerii…

Foto: Facebook, Archiv značek, Parsons, Pinterest, British Fashion Council