Ikona – to jest téma patnáctého svátku designu, akce Designblok 13. Jeho kurátoři Jana Zielinski a Jiří Macek se tak rozhodli na základě toho, jak se z jimi vystavovaných produktů postupně stávaly ikony. A nejen ty:Kromě produktů, které mnohdy definovaly výraz konkrétních výrobců či obchodů, můžeme pak chápat jako ikony i jejich tvůrce, kteří se v průběhu let ikonami stali prostřednictvím své práce,“ prohlásili pro oficiální tiskovou zprávu. Ikonám tak zasvětí i jednu celou speciální výstavu.

Kromě té ale nebudou chybět samozřejmě ani výstavky připravené jednotlivými umělci, a to jak z oblasti designu, tak i šperku či módy. Zůstává také „důraz na výběrovost a kvalitu představovaných produktů, mezinárodní marketingový a obchodní dopad, permanentní úsilí o propojování tvůrčích složek s výrobou a prodejem, stejně jako podpora mladých talentů a škol.“

Zatím není jasné, kde se vlastně bude Designblok 13 přesně odehrávat. Nedávno organizátoři zveřejnili nové superstudio, které umístí do pražského funkcionalistického Nákladového nádraží Žižkov architektů Karla Caivase a Vladimíra Weisse z 30. let.

Co se týče Premier Fashion Week, výstavy designu doprovázejícího „módního týdne“, molo by mělo být opět postaveno do kostela sv. Šimona a Judy. Jestli se během něj budou prezentovat ikony českého návrhářství, uvidíme po zveřejnění programu.

Šermířku na nový vizuál Designblok 13 nafotil Salim Issa. Akce proběhne mezi 7. a 10. říjnem 2013.

O prvním jarním Designblok Premier Fashion Week si můžete přečíst zde.

CCGD 2009 2