Ať už se jedná o nadčasové kousky nebo sezónní hity, zdobným doplňkům věnuje pozornost spousta návrhářů. Ale nás teď bude zajímat pouze druhý typ šperků. Šperky, které se řídí určitým společným diktátem, konkrétně tedy diktátem pro období resort 2014.

Část trendů platných pro šperky se objevuje i v oblasti bot a kabelek. Organické linie viděné mezi podpatky se vinou i v kouscích od Chanel nebo Annelise Michelson. Náramek Tory Burch pak zdobí secesní dekor.

K řetízkům, za které chytnete kabelky z kolekcí Resort, budou pasovat ty masivní od značek Chanel, Eddie Borgo, Maiyet nebo Bottega Veneta. Na jemnější řetízky zavěsil přívěšek ve tvaru zámku Michael Kors, dvojprsten – k dostání i samostatně – zase Chloé.

 

Není všechno zlato

Mezi záplavou zlata převažující nad stříbrem lze najít i řadu šperků s barevným akcentem. V případě náramků módních domů Dior, Chanel nebo Nina Ricci se jedná o celé plné plochy, u náhrdelníků Annelise Michelson jsou to barevné krajky. Eddie Borgo poskládal kamínky na náušnicích i „pětiprstenu“ do barevných přechodů.

Barevná je také většina květů, a to v případech, kdy návrháři využili jejich reálné podoby – Oscar de la Renta, Nina Ricci, Tory Burch, i případech, kdy je pouze naznačili – Valentino či Lizzie Fortunato.

Pokud jste si oblíbily masivní náhrdelníky, které perfektně padnou i k obyčejnému bílému triku, vaše oko potěší odstíny zelené a oranžové hrající kousek od Fenton. Klenotnictví ale nabízí i „bezbarvé“ varianty téhož trendu – jeden z velkých náhrdelníků poutá například kovovými třásněmi.

Popisované kabelky si můžete prohlédnout v naší galerii, všechny řady doplňků pro resort 2014 budeme také postupně vkládat také do kategorie „Kompletní módní kolekce“.

Foto: Archiv značek