Dior Resort 2015: Všechno je to o šátku

/ Redakce

Během minulého týdne se opět po roce rozběhlo představování kolekcí Resort, tentokrát pro rok 2015. Středeční večer patřil značce Dior, která si pro svoji show vybrala hodně nečekanou lokalitu.

Není tomu tak dávno, co si pro svoji show zvolil Alexander Wang netypické místo – Brooklyn. Stejnou lokalitu nečekaně vybral i hlavní kapitán středečního večera Raf Simons, který si kvůli své zaneprázdněnosti nechal ujít pondělní Met Gala.

Stovky hostů celý den rozmazloval kvalitním jídlem a poté posadil do žlutých minitrajektů, kterými zdolávali East River. Zatímco si publikum vychutnávalo sklenku šampaňského a také západ slunce, v brooklynském Navy Yard finišovaly poslední přípravy.

Celé kolekci, složené z celkem 66 modelů a nespočet LED světel, samozřejmě přihlížela řada celebrit, jmenujme Rihannu, Maggie Gyllenhaal, Margot Robbie, Marion Cotillard zářící v nové kampani Dior i díky nápadu s trampolínou, Helenu Christensen či Olivii Palermo. Všichni přítomní přihlíželi netradičně jednoduché a uvolněné kolekci, jejíž hlavní inspirací byla newyorská rozmanitost doplněná o trochu francouzské elegance.

Jako hlavní motiv této kolekce byl zvolen hedvábný šátek „le carré“, který krásně reprezentoval vzdušnost a dokázal jednotlivé modely rozpohybovat. Simons jej využil nejen jako ozdobu krku či pasu, ale také z něj vytvořil například sukni.

10175012_665423666845635_4403110650452291792_n

Opakovaly se také různé typy potisků, některé znovuožily jako inspirace z archivu. Dalšími poznávacími znaky jsou přísná ženská silueta, vrstvení, transparence, kalhoty s vysokým pasem, květy, sukně v délce ke kolenům či propracované kabáty. Z barev dominovala především černá (která se objevila i jako dvojitá oční linka), pudrová, šedá i lila.

Jedinečný večer pokračoval večeří v restauraci Indochine na Mangattanu, který si stejně jako následnou after párty nenechala ujít hvězdná jména. Jejich fotografie a fotografie z celé show najdete v naší fotogalerii.

Foto: Facebook, WWD