Není tomu tak dávno, co si pro svoji show zvolil Alexander Wang netypické místo – Brooklyn. Stejnou lokalitu nečekaně vybral i hlavní kapitán středečního večera Raf Simons, který si kvůli své zaneprázdněnosti nechal ujít pondělní Met Gala.

Stovky hostů celý den rozmazloval kvalitním jídlem a poté posadil do žlutých minitrajektů, kterými zdolávali East River. Zatímco si publikum vychutnávalo sklenku šampaňského a také západ slunce, v brooklynském Navy Yard finišovaly poslední přípravy.

Celé kolekci, složené z celkem 66 modelů a nespočet LED světel, samozřejmě přihlížela řada celebrit, jmenujme Rihannu, Maggie Gyllenhaal, Margot Robbie, Marion Cotillard zářící v nové kampani Dior i díky nápadu s trampolínou, Helenu Christensen či Olivii Palermo. Všichni přítomní přihlíželi netradičně jednoduché a uvolněné kolekci, jejíž hlavní inspirací byla newyorská rozmanitost doplněná o trochu francouzské elegance.

Jako hlavní motiv této kolekce byl zvolen hedvábný šátek „le carré“, který krásně reprezentoval vzdušnost a dokázal jednotlivé modely rozpohybovat. Simons jej využil nejen jako ozdobu krku či pasu, ale také z něj vytvořil například sukni.

10175012_665423666845635_4403110650452291792_n

Opakovaly se také různé typy potisků, některé znovuožily jako inspirace z archivu. Dalšími poznávacími znaky jsou přísná ženská silueta, vrstvení, transparence, kalhoty s vysokým pasem, květy, sukně v délce ke kolenům či propracované kabáty. Z barev dominovala především černá (která se objevila i jako dvojitá oční linka), pudrová, šedá i lila.

Jedinečný večer pokračoval večeří v restauraci Indochine na Mangattanu, který si stejně jako následnou after párty nenechala ujít hvězdná jména. Jejich fotografie a fotografie z celé show najdete v naší fotogalerii.

Foto: Facebook, WWD