Dnes není nutností mít pro každou příležitost zvláštní kabelku. Spousta zásad již neplatí, takže si můžeme myslet, že náš život je snadnější. Není to tak zcela pravda. Ženy i dnes vlastní sbírku kabelek, ale ne proto, že to určují pravidla, ale proto, že to prostě máme rády. Kabelky se staly pro mnoho žen vášní a někdy až posedlostí.

A my vám dnes přinášíme tipy na další kousky do vašich sbírek, které nikdo nepřehlédne, a které rozhodně nezapadnou na dno vašich skříní. Jsou totiž originální v každém směru a budete potřebovat patřičný kus sebevědomí a vkusu je nosit noblesně. Přesto stojí za to si je vzít a užít si s nimi všední den v ulicích.

Absolutním “úletem” jsou kabelky vyrobené z kostek lega. Ty nám přináší polská značka a e-shop Agabag, která sice kopíruje klasické modely slavné Birkin Bag nebo psaníčko s hroty podobné tomu od Valentino, ale je jasné, že se více než o kopii jedná o recesi, která k módě bezkonkurenčně patří. Jen pozor na děti milující lego, které vám onu kabelku mohou odcizit a tajně v koutě pokojíčku rozebrat.

Absolutní jedničkou na poli hravosti s módními doplňky je italská značka Moschino, které nikdy v kolekci nechybí kabelky nějak vyčnívající z řady. Pro tentokrát se jedná o karikatury dam mající na první pohled výrazný styl. I sám božský Karl Lagerfeld pro jaro léto popustil uzdu své fantazie a představil nám kabelky, které bude složité nosit i další sezonu, protože o jejich nadčasovosti nemůže být ani řeč. Na druhé straně jsou skutečně originální a vy s nimi vzbudíte velký rozruch. Pokud dáváte přednost hravosti v podobě barevnosti, pak rozhodně nahlédněte do jarní kolekce značky Fendi, která se drží klasického tvaru, ale důsledně si pohrává s odstíny barev. Obyčejnost, fádnost ani nudu rozhodně nehledejte u značky dua Dolce&Gabbana. Tihle dva výjimeční návrháři milují vzory inspirované malířským uměním nebo bohatou výšivkou.

Absolutní špičkou v netradičním designu kabelek i peněženek je bezkonkurenčně britská návrhářka Lulu Guinness. Její kabelky s motivy surrealistických pusinek a animovaných očí se staly naprostou ikonou a i vy si je můžete pořídit v multibrandovém butiku DUSNI3, kde najdete i jarní kolekci, která reaguje na aktuální trend geometrických tvarů a to především pruhů. Její psaníčko v podobě námořních pruhů s ikonickou pusinkou je neodolatelné a odejít bez něj takřka nemožné.

Ať si zvolíte jakoukoli extravagantnost, počítejte s tím, že stylisté i módní kritici vám poklonu asi nevyseknou, ale povzneste se nad tím s myšlenkou, že i sebevětší výstřednost může být vkusná.


Foto: Kamila Písaříková, beinstyle.cz, archiv firem