U příležitosti narozenin legendární Kate Moss si nepřipomínejme jen její osobitý styl, ohlédněme se i za tím, co navrhla pro druhé.

První spolupráce modelky, která nedávno získala cenu British Fashion Awards, byla s britským řetězcem Topshop. Ten ji oslovil už v roce 2007, a přerušil ji před téměř čtyřmi lety. Kate se však do role designérky pro oblíbený obchod vrací – připraví pro něj 40 kousků, které se budou prodávat na čtyřiceti místech z celého světa.

Podle BBC dostala modelka za první spolupráci až 3 miliony liber. Jaký obnos si odnese tentokrát, to nevíme. Můžeme však předpokládat, že se řada ponese ve stejném duchu, jaký ráda obléká sama blondýnka – bohémský styl křížený s rockem a přirozeností.

Kate Moss si navíc vyzkoušela ještě design kabelek, konkrétně tvořila pro legendární značku Longchamp, a to celkem třikrát. Ke všem kolekcím nafotila i kampaně.

Zda je modelka jednou z těch návrhářek, která na produkt nalepí pouze své jméno, nebo se skutečně aktivně podílí na výrobě, to si ani netroufáme odhadovat. Rozhodně ale sklízí úspěch.

Foto: Archiv Topshop, Longchamp