Jeden přehled trendů z kolekcí Resort už na Iconiq máme, zaměřily jsme se i na doplňky. Protože jich ale od našich posledních článků přibyly desítky, je čas shrnout to, jaké nové trendy si připravily další značky a v jakých „pouze“ doplňují první zveřejněné kolekce.

V hlavní roli kalhoty

Jak už jsem psala v předchozím přehledu, jedna tendence nefunguje bez druhé. Přesto hned dvě francouzské značky přišly s něčím, co by se mohlo uchytit jako trend zcela zásadní, takový, jaký budeme v různých formách vídat na (světových) ulicích často. Francouzský módní dům Givenchy totiž svým modelkám oblékl šaty přes kalhoty, značka Céline taktéž pracovala s nohavicemi, tentokrát však každé přidělila jinou barvu.

V hlavní roli lesk a kůže

Luxus a lesk, které v minulém přehledu zastupovala zejména značka Gucci, tentokrát reprezentují zlatý kostýmek od Acne či třpytivé plochy na kalhotách Phillipa Lima. Ani dům Givenchy nepodcenil dojem, který lesk vyvolává. V saténu je vyvedená i nová silueta kabátu, pracující s vrstvou zaškrcenou v pase. Blýská se ale také kůže – té využil ve svém Resort Alexander Wang.

V hlavní roli barvy

Barevnost nových kolekcí zůstává taková, jakou ji nadiktovaly první zveřejněné řady. Výrazná růžová, oranžová i jemné pastely se objevily u Chloé, Phillipa Lima či Valentino, o odstíny drahých kamenů škálu doplnila značka Calvin Klein. Zemité barvy kombinované s pohodlnými materiály pak najdeme u Burberry.

V hlavní roli černobílá

Chvíli se ještě zdržíme u barevnosti, jelikož mezi novými kolekcemi můžeme pozorovat masivní vliv černobílého trendu, momentálně aktuálního pro léto. S černou a bílou pracovala každá značka trochu jinak, vidět ji lze ve stylu uvolněném i elegantním, ve vzorech i v plochách. Pro inspiraci se vyplatí jít ke značkám Calvin Klein, Givenchy, Chloé, Jen Kao, Proenza Schouler, JW Anderson, Pringle of Scotland, Burberry či Alexander Wang. Kontrastů Wang využil i v tvorbě Resort pro módní dům Balenciaga, druhé kolekce od jeho nástupu na místo kreativního ředitele (o té debutové si můžete přečíst zde).

V hlavní roli krajka

V řadách francouzského domu Givenchy i britského brandu Burberry jde černobílá barevnost ruku v ruce s krajkou. Bílá varianta materiálu by měla logicky přidávat oděvu na romantice, tmavá zase na sebevědomí. Vzhledem k využitým rovným střihům však působí obě barevné možnosti stejně neutrálně. Emoce jim tedy dodá až nositelka.

V hlavní roli vzory

Dostáváme se ke vzorům, které jako obvykle nejde shrnout pod jeden trend. Škála se rozpíná od koláží šátkových potisků, květin a zvířat na volné siluety umístěných Emmou Cook až k přísným barevným plochám Michaela Korse či Lisy Perry.

Jako každou sezonu, ani tentokrát nemůžou chybět květy. Zjednodušenou grafickou formu využila Stella McCartney, reálný digitální tisk pak například Givenchy nebo Valentino, na oděv je přímo aplikoval Phillip Lim. A jako obvykle jsou také květy kombinovány v mixu s dalšími vzory – zběsilé směsice s puntíky a proužky najdeme u Prabala Gurunga, Nanette Lepore nebo Thoma Browna, čerstvého výherce ceny CFDA pro návrháře pánské módy.

Právě Thoma Browna můžeme prohlásit za krále velmi rozšířené tendence – proužků. Zatímco značky jako Chloé, 3.1 Phillip Lim, Jen Kao, Valentino či Pringle of Scotland daly prostor úzkým linkám, Thom Brown sestavil kolekci z tenkých i širokých pruhů hned v několika barvách. Zmíněná kombinace s oděvy v květinovém vzoru navíc doplňují i kousky kostkované, což z řady činí hluboký zdroj pro nebojácné nadšenkyně.

Všechny jednotlivé i související trendy si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Kompletní řady Resort pak najdete v naší novince – přehledné databázi všech kolekcí, které spatří světlo módního světa.

Foto: WWD; Facebook.com