Deštník jako podzimní nezbytnost

/ Redakce

Bohužel je to tak. Babí léto máme nejspíš již za sebou a před námi je měsíc s nepříznivou meteorologickou předpovědí. Alespoň takové informace chrlí den po dni jednotlivá média. Deštník se tedy na několik týdnů stane naším doprovodem a parťákem, jehož vzhled si ovšem můžeme sami určit.

V dnešní době je možné vybírat z různých tvarů, velikostí, materiálů i barev deštníků. Znalci nenechají dopustit na masivní rukojeť, praktici ocení skládací verzi, která se vejde do každé kabelky. Mají mnohaletou historii, staly se symbolem anglického džentlmena a také oblíbeným prvkem němých filmových grotesek.

Jejich účel je ale pořád stejný, mají ochránit svého majitele proti nepříznivým klimatickým podmínkám. To by ovšem nebyla taková zábava, jako hledat deštník, který bude mít funkci navíc – bude stylový. Během právě probíhajícího týdne módy v Londýně jsou deštníky samozřejmostí a mnoho návštěvníků pomocí nich dolaďuje celkový outfit. Tito roztomilí a nezbytní pomocníci se tak najednou stávají středem pozornosti.

Je libo křiklavý, průhledný, s proužky, s krajkou či klasiku v černém provedení? Koukněte do naší fotogalerie, snažte se kombinovat a zpříjemnit si deštivé dny alespoň veselým doplňkem.

Foto: Pinterest.com