O plážový look jako takový jsme vás ale neochudili, prohlédnout si tipy naší redaktorky Jany můžete skrz květnový článek, ve kterém se zaměřila na řetězec pro náctileté – New Yorker.

Vzpomenete si ale, které hlavní plavkové trendy zaplnily mola během přehlídek jaro/léto 2014? Po zhlédnutí několika různorodých kolekcí jsme pro vás vybraly ty nejzajímavější prvky, jež se na plavkách od proslulých módních domů či jednotlivých návrhářů objevovaly.

Do hry se po mnoha letech vracejí jednodílné plavky, na mole se sice vyskytovaly v menším počtu než ty dvojdílné, ale i tak se nedaly přehlédnout. Nejčastěji jsou vyrobeny z neoprenu, chlubí se mnoha barvami a některé jsou doplněny rafinovaným zipem v přední či zadní části. O barevnou duhu se postarala například Mara Hoffman, Chanel nebo dostupnější značka Tommy Hilfiger.

Mara Hoffman S/S 2014

Mara Hoffman S/S 2014

Chanel S/S 2014

Chanel S/S 2014

Dvojdílné plavky jsou nestárnoucí klasika, kterou si oblíbila většina žen. Ty letošní charakterizuje jiná podoba střihu, než ten, na který jsme zpravidla zvyklé.

Horní část zůstává spíš jednodušší, ve tvaru klasické podprsenky, kalhotkám byl ale dopřán vysoký pas a krátké nohavičky. Důležité je také 3D zdobení, objevilo se například na přehlídce Michael Kors.

Michael Kors S/S 2014

Michael Kors S/S 2014

Dalším trendem, jež vládne nejen topům a kabelkám, jsou třásně zdobící vrchní i spodní díl plavek. V kurzu je také různé prošívání, průstřihy a zapomenout nesmíme na ozdobné pásky, které dopomáhají díky vyššímu spodnímu dílu doladit úzký pas majitelky.

Pull&Bear

Pull&Bear

Zmínit také musíme rok od roku populárnější neoprenové plavky Triangl, které má dnes snad každá věhlasná blogerka. Objektivně se jedná o plavky velice jednoduché, ovšem kvalitní a zajímavé. I u nich je ovšem důležité vybírat velice obezřetně, vždy s ohledem na svoji postavu i sebevědomí.

Foto: Pinterest