Hnutí nazvané Chime for Change si dává za úkol podporovat ženy a hodlá k tomu využít všech prostředků souvisejících s jeho tvářemi, tedy osobnosti i zpěvu Beyoncé, nadání Salmy Hayek Pinault a zázemí mocného domu Gucci módní ředitelky iFridy Giannini.

Boj stojí za třemi nejdůležitějšími hodnotami – vzděláním, zdravím a spravedlností. Ženy pociťující nerovnoprávnost, fyzické či psychické násilí, dámy s unikátními projekty a manifesty, všechny by měli mít právo mluvit a být slyšet. Zakladatelky toho chtějí dosáhnout spojením všemožných organizací s ambasadory, stejně jako finanční, humanitární i mediální podporou.

V sobotu 1.6. proběhla první veřejná akce v podobě velkolepého koncertu v Londýně. Účastnily se ho skutečně velké hvězdy v čele se zpěvačkou Beyoncé, která koncert zahájila písní Crazy in love, kdy ji doprovázel i její manžel slavný rapper Jay-Z. Nechyběla ani Salma Hayek Pinault, Madonna, Rita Ora nebo Jennifer Lopez. Samozřejmě nechyběla ani Frida Giannini, které to opět velmi slušelo, a která rozhodně svému povolání ostudu nedělá. Ani v obecenstvu nechyběla řada hvězd, které alespoň takto přišly hnutí podpořit. Dorazila modelka Poppy Delevingne, James Franco, herečka Jessica Chastain nebo i princezna Sarah s dcerami Beatrice a Eugenie.

Jen vidět tolik úspěšných žen na jednom pódiu dodává ostatním ženám značkou dávku sebevědomí a naděje na lepší časy.

Foto: WWD; Facebook.com