Jogurt

Bílý (nejlépe řecký) jogurt obsahuje laktózu, která je velkým zdrojem energie, takže se perfektně hodí na snídani. Stačí ho smíchat s oblíbeným ovocem, müsli nebo medem. V jogurtu najdete také velké množství bílkovin, a pokud si ho dáte před cvičením, budete mít větší sílu.

Špenát

Špenát obsahuje velké množství železa, a kromě toho, že vám pomůže se zbavit únavy, je i velmi výživný a prospěšný našemu zdraví. Nejlepší je samozřejmě čerstvý listový, přičemž ho můžete přidat snad do čehokoliv. Od ranního smoothie, přes těstoviny, saláty až po masová jídla. Jen počítejte s tím, že při tepelné úpravě pouští hodně vody, takže ho nezapomeňte koupit dost!

Mandle

Hrst mandlí je ideální volbou pro rychlou a zdravou svačinu mezi hlavními jídly. Mandle obsahují velké množství vlákniny a zdravých tuků, které vás udrží na nohou. Pozor jen na nadměrnou konzumaci, která může mít kvůli vysokému obsahu vlákniny projímavé účinky.

Banány

Zakomponovat banány do svého jídelníčku je snadné. Můžete je nakrájet do müsli nebo ovesné kaše, přidat do dezertů nebo rozmixovat. Banány obsahují přírodní cukr, vitamín B6 a také aminokyseliny, které způsobí, že se budete cítit pozornější a odpočatější.

Vejce

Vejce jsou zdrojem vitamínu B a vysokého množství bílkovin. Pokud se snažíte omezit kalorický příjem, můžete používat jen bílky, jinak máte ale nespočet možností, jak vejce využít. Přidejte je do salátů, jezte je k snídani nebo před cvičením.

Pomeranče

Energie, kterou získáte z pomerančů, přichází pozvolna, zato ale déle vydrží. Vitamín C obsažený v pomerančích vás také pomůže ochránit před podzimními nachlazeními. Snězte celý oloupaný pomeranč, nebo si z něj vymačkejte k snídani čerstvou šťávu. Jezte i dužinu, ta právě obsahuje živin nejvíc!

Losos

Kromě toho že skvěle chutná, je losos prospěšný i našemu zdraví. Obsahuje velké množství bílkovin a omega 3 mastných kyselin a jeho konzumace vám dodá energii při cvičení i v každodenním životě. Čerstvý syrový losos je výborný v sushi, grilovaný se zeleninou, rýží nebo brambory, uzený se zase skvěle hodí na snídani. Nebo vyzkoušejte těstoviny či salát s lososem.

Jablka

Jedno jablko denně a nemusíte k lékaři, říká se. Možná na tom bude něco pravdy, protože průměrně velké jablko obsahuje ideální poměr uhlovodíků, vlákniny, vitamínů a minerálů. Pomáhá stabilizovat krevní cukr a vláknina zase zaručí, že se budete cítit najezení déle.

Hořká čokoláda

Jestli vás honí mlsná, sáhněte po hořké čokoládě. Obsahuje kofein, který vám dodá energii, a je dokázáno, že má pozitivní vliv na vaši náladu. Kvůli vysokému obsahu tuku je ideální jen pár kostiček denně.

Popcorn

Popcorn, nebo alespoň ten, který se připravuje pomocí horkého vzduchu, je překvapivě docela zdravý. Je to celozrnný produkt s vysokým obsahem vlákniny, takže až se budete válet u filmu, raději než po brambůrkách, sáhněte po popcornu!

Borůvky

Borůvky není na podzim úplně snadné sehnat, jestli na ně ale někde narazíte, berte je všemi deseti! Mají nízký obsah kalorií a spoustu prospěšných živin. Přidejte je do snídaně, smoothie, salátu nebo dezertů.