Hravost v ulicích

/ Redakce

Kabelka je módní doplněk, který je pro každou ženu nepostradatelný. Hrdinka amerického seriálu “Sex v městě” Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) v jedné epizodě prohlásila, „kabelka je jen malá taška, ale bez ní se na veřejnosti cítíme nahé“.

Dnes není nutností mít pro každou příležitost zvláštní kabelku. Spousta zásad již neplatí, takže si můžeme myslet, že náš život je snadnější. Není to tak zcela pravda. Ženy i dnes vlastní sbírku kabelek, ale ne proto, že to určují pravidla, ale proto, že to prostě máme rády. Kabelky se staly pro mnoho žen vášní a někdy až posedlostí.

A my vám dnes přinášíme tipy na další kousky do vašich sbírek, které nikdo nepřehlédne, a které rozhodně nezapadnou na dno vašich skříní. Jsou totiž originální v každém směru a budete potřebovat patřičný kus sebevědomí a vkusu je nosit noblesně. Přesto stojí za to si je vzít a užít si s nimi všední den v ulicích.

Absolutním “úletem” jsou kabelky vyrobené z kostek lega. Ty nám přináší polská značka a e-shop Agabag, která sice kopíruje klasické modely slavné Birkin Bag nebo psaníčko s hroty podobné tomu od Valentino, ale je jasné, že se více než o kopii jedná o recesi, která k módě bezkonkurenčně patří. Jen pozor na děti milující lego, které vám onu kabelku mohou odcizit a tajně v koutě pokojíčku rozebrat.

Absolutní jedničkou na poli hravosti s módními doplňky je italská značka Moschino, které nikdy v kolekci nechybí kabelky nějak vyčnívající z řady. Pro tentokrát se jedná o karikatury dam mající na první pohled výrazný styl. I sám božský Karl Lagerfeld pro jaro léto popustil uzdu své fantazie a představil nám kabelky, které bude složité nosit i další sezonu, protože o jejich nadčasovosti nemůže být ani řeč. Na druhé straně jsou skutečně originální a vy s nimi vzbudíte velký rozruch. Pokud dáváte přednost hravosti v podobě barevnosti, pak rozhodně nahlédněte do jarní kolekce značky Fendi, která se drží klasického tvaru, ale důsledně si pohrává s odstíny barev. Obyčejnost, fádnost ani nudu rozhodně nehledejte u značky dua Dolce&Gabbana. Tihle dva výjimeční návrháři milují vzory inspirované malířským uměním nebo bohatou výšivkou.

Absolutní špičkou v netradičním designu kabelek i peněženek je bezkonkurenčně britská návrhářka Lulu Guinness. Její kabelky s motivy surrealistických pusinek a animovaných očí se staly naprostou ikonou a i vy si je můžete pořídit v multibrandovém butiku DUSNI3, kde najdete i jarní kolekci, která reaguje na aktuální trend geometrických tvarů a to především pruhů. Její psaníčko v podobě námořních pruhů s ikonickou pusinkou je neodolatelné a odejít bez něj takřka nemožné.

Ať si zvolíte jakoukoli extravagantnost, počítejte s tím, že stylisté i módní kritici vám poklonu asi nevyseknou, ale povzneste se nad tím s myšlenkou, že i sebevětší výstřednost může být vkusná.


Foto: Kamila Písaříková, beinstyle.cz, archiv firem