Uživatele Instagramu bysme mohli rozdělit na dvě skupiny. Jedna sleduje to, co je baví a zajímá – jídlo, pejsky a kočičky, knihomoly a jejich doporučení na super knížky. Druhá skupina sleduje také to, co je baví, a rádi na to koukají – módní influencery, beauty blogery, modelky. Ta první skupina se po tom, co si prohlédne svůj feed, cítí pozitivně naladěná a rozveselená. My, co patříme do druhé skupiny, si připadáme málo vysportovaní, málo opálení a špatně oblečení.

Nenechte se ale zmást, my tohle sebetrýznění záplavou dokonalých fotek krásných lidí rádi nazýváme “motivací”. Jednoduše řečeno, jsme na sebe pak tak přísní, že se donutíme dojít i do té posilovny.

Ale teď vážně. Někdy není lepší motivace než každodenní připomínka toho, jak bysme mohli vypadat, kdybysme se opravdu snažili. Což je vlastně super. Nikdy se s nikým nesrovnávejte a nesnažte se vypadat přesně tak, jako na obrázku. Tak nikdo doopravdy nevypadá. Dobrá póza a světlo dokáži své.

Tyhle Instagramy nás ale baví tím, že pokaždé najdeme tip na zajímavý a efektivní cvik, který se hodí do naší rutiny.

Samozřejmě, že fitness je i otázkou zdravé stravy a zdravé mysli, takže na to také nezapomínejte. A cvičení si hlavně užívejte. Najděte si to, co vás doopravdy baví. Pokud jste totiž nebyli v posilovně už půl roku, je dost velká šance, je to prostě není typ cvičení pro vás. Nekupujte si hned permanentku a zkuste si najít takové cvičení, které vám bude nejvíce vyhovovat. A to jak po fyzické, tak mentální stránce.

@JoJa

@IzabelGoulart

@dogpound

@kirkmyersfitness

@russellsbc