Kilometry a parkovací zóny zahrnuty 

Časově i ekologicky úsporný trend sdílení spočívá v možnosti zapůjčit si hybridní auto Toyota Yaris kdekoliv po Praze. Ceny začínají na 1, 99 Kč za minutu a zahrnují i dálniční známku, benzín, mytí vozidla, pojištění nebo ujeté kilometry. Velkou výsadou je možnost parkovat na modrých a fialových zónách zdarma. Platíte pouze za čas, kdy auto skutečně používáte. 

Vše přes mobilní aplikaci 

K využití služby Anytime Carsharing si stačí stáhnout bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play, zaregistrovat se, vyfotografovat svůj občanský a řidičský průkaz a pořídit si aktuální fotku, k čemuž jednoduše poslouží selfie camera. Poté se jen pár kliknutími vyhledá nejbližší hybrid, který se odemyká i zamyká přes aplikaci. Částka se po vrácení vozu odečte z platební karty. 

Prospěšný eko trend 

Trend sdílení jde ruku v ruce s více než aktuálním fokusem na životní prostředí, přičemž zachovává komfort dnešní doby a prakticky se přizpůsobuje hektickému pracovnímu tempu. Jen v Praze je tolik vozů, že jeden automobil připadá na 1,5 obyvatele. Podle automobilky Toyota fungují ve městech hybridní vozy čistě na elektřinu z celých 80 – 90%. S autem však můžete vyjet i kamkoliv po České republice, stačí ho jen zase vrátit v Praze. 

Minimalizace aut ve městě 

Společnost Anytime je novinkou v České republice, celosvětově však patří mezi největší poskytovatele služby sdílení vozů, s níž začala v roce 2012. Carsharing umožňuje dopravovat se autem bez pocitu špatného svědomí ze znečišťování ovzduší, navíc za přátelskou cenu a se spoustou výhod, mezi něž beze sporu patří úspora času, ať už při hledání povolených parkovacích zón či při vracení auta do klasické půjčovny.  

Auta v Praze zabírají tolik místa, že by se jimi zaplnily 5600x Střelecký ostrov, 2500x park na Kampě anebo 50x Kunratický les. Využívám služby carsharing ušetříte za jedno auto v průměru 9-15 parkovacích míst. Minimalizace běžných automobilů v metropoli je proto dalším významným bonusem.