Milujeme horkou vanu! V poslední době je navíc slaná koupel s minerály tajnou zbraní snad všech stylových žen a modelek. A proč? Dokáže totiž nejen uklidnit a povzbudit, ale taky dokonale detoxikovat. Jak si tedy očistnou koupel správně připravit a čemu se vyvarovat?

Příliš horká lázeň

Dejte pozor, aby voda nebyla příliš horká. Měla by se co nejvíce přibližovat tělesné teplotě, jinak vaše kůže bude trpět. Navíc vám pak nemusí být dobře.

Zbytečně moc chemie

Jestli si do vany dáváte spoustu různých vůní, solí a pěny, zkuste trochu ubrat. Sice to všichni milujeme, stejně jako rozmanité barvy ve voňavé koupeli, vše, do čeho se naložíte, se však vstřebává do kůže. Proto raději vsaďte na klasickou sůl. Ideální je ta minerální, jež zbaví tělo toxinů.

Jít ve správnou chvíli ven

Strávit  dvě hodiny ve vaně čtením knížky zní skvěle, varhánky na prstech ale jasně varují, že už se koupete příliš dlouho a svrchní vrstvy kůže jsou narušeny. Takže vylezte z vany včas, i kdyby se vám nechtělo!

Žádný peeling ani hrubé ručníky

Po horké lázni je pokožka citlivější. Buďte opatrní a na peeling, pemzu či hrubý ručník raději zapomeňte. Mokrá kůže je na poškození nejnáchylnější, pokud tedy chcete obnovit svrchní část pokožky na obličeji nebo na těle, udělejte to ještě před tím, než se oddáte relaxační koupeli. Sůl ve vaně pak dokoná své…