Ať už je to tím, že jste málo spali, nebo tím, že toho máte přes den moc, když vás přepadne náhlá únava a pokles energie, potřebujete se zase hodně rychle dostat do funkčního stavu. Nesahejte hned po hrnku kávy a zkuste jiné způsoby, jak si rychle doplnit energii a odpočinout i během dne.

Že je to nemožné? Taky jsme si to mysleli.

Meditace

Meditování je skvělý restart mozku a také těla. Dokáže dát vaše myšlenky zase dohromady. Meditace je prý skvělá i pokud v noci špatně spíte. Stačí si ráno deset minut sednout a meditovat a budete mít pocit, že jste spali jako miminko. Z počátku je to sice složité, chvíli totiž trvá, než se do meditování opravdu ponoříte a pocítíte jeho účinky. Cvičení ale dělá mistra, tak to nevzdávejte.

V klidu se najezte

Na jídlo se nemá spěchat. Rozhodně nikdy nejezte u pracovního stolu, jídlo si vždy snězte někde jinde, než tam, kde pracujete. A to nejen z hygienických důvodů, ale i kvůli tomu, abyste si jídlo lépe užili a odpočinuli si u něj.

Projděte se

Pokud vás už nenapadá nic nového a jste vyčerpaní, jděte se na deset minut projít. Pozorujte lidi, stromy, zvířata kolem a úplně vypusťte problémy, co jste řešili ještě před chvílí v kanceláři nebo doma. Až se vrátíte, uvidíte, že se vám vše bude řešit lépe.

Lehněte si

Někdy není nad to si na deset minutek rychle lehnout. Zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech a 10 minut zkuste myslet jen na to. Na nic jiného. Vzduch vám proudí tam a zpátky. Nádechy a výdechy si můžete i počítat, to občas pomůže mysl zklidnit.

Jóga

Někdy máme pocit, že jsme unavení, když máme stažené svaly a nejsme dostatečně rozhýbaní. Jóga je skvělý způsob, jak si rozporoudit oběh a protáhnout tělo. Zacvičte si pár jednoduchých cviků a uvidíte, že se budete cítit plní energie.

Napište si do deníku

Pokud máte plnou hlavu myšlenek a nevíte, co dřív, zkuste si všechno sepsat do deníku. To vám opravdu pomůže si věci pořádně probrat a ujasnit. A stačí deset minut! Únava někdy není nic jiného, než že se nám v hlavě honí příliš mnoho myšlenek a starostí najednou.

TEDx videa

Pokud rádi odpočíváte aktivněji, zkuste si pustit něco inspirativního a vzdělávacího. Třeba videa TED Talk. Jsou na miliony různých témat a každé vás může něčím obohatit. Je to skvělý způsob, jak si rozšířit obzory, a zároveň si odpočinout. Takže pokud potřebujete mozek neustále zaměstnávat novými informacemi, tahle videa vás budou určitě bavit.