Netradiční sportovní aktivity, které musíte vyzkoušet

/ Redakce

Pohyb k lidem prostě patří. Už v pradávných dobách si člověk sháněl potravu, pečoval o své zdraví a jednoduše potřeboval pohyb k přežití. Bohužel v dnešní moderní době se tělesné činnosti čím dál více vytrácí a náš organismus tím značně trpí. Rada tedy zní jasně: pravidelně sportujte! Máme pro vás tipy na aktivity, díky nimž dáte tělu zabrat, ale odreagujete se a zároveň si užijete spoustu zábavy a uvolníte endorfiny.

Surfset fitness

Jde o spojení fitness a jednoho z nejoblíbenějších vodních extrémních sportů. Surfset fitness je originální cvičení, které vám pomůže zlepšit kondici, stabilitu a vaši koordinaci. Nejenže si zformujete tělo a pročistíte hlavu, ale budete se na prkně i skutečně bavit. Vyzkoušet to můžete třeba v Elixír studiu.

Trampolínky

Dobrou náladu vám vykouzlí také trampolínky. Čeká vás na nich nejrůznější škála skoků a cviků, při nichž se pěkně zapotíte. Odměnou vám za to ale budou pevnější svaly a lepší držení celého těla. A velký příval pozitivní a hravé energie! Lekce nabízí např. Fitness Kotva.

Aerojóga

Jógové pozice tak trochu obráceně, to vás čeká na aerojóze. Provádíte je zavěšeni na speciálním měkkém šátku připevněném ke stropu. Tento typ jógy je, podobně jako ten klasický, o uvolnění těla a mysli, nalezení vnitřního klidu, ale rovněž skvěle působí na úlevu od bolesti zad a krční páteře. Navštivte proto např. Dům Jógy Praha.

Paddleboard

A nakonec se opět vraťme k vodě, tentokrát se ovšem můžete skutečně namočit. Ač se vám to možná na první pohled nebude zdát, tak při pohybu na paddleboardu zapojíte různé skupiny svalů, prověříte koordinaci celého těla a svůj cit pro rovnováhu. A pokud se nezadaří, tak i plavecký styl. Paddleboardy vám půjčí např. ve Žlutých lázních, jen si asi raději chvilku počkejte.