Jóga v parku

V letních měsících lákají fitness centra málokoho, a i kvůli teplému počasí je přece škoda být uvnitř. Existuje řešení – čím dál větší popularitu totiž získávají lekce jógy nebo pilates v parcích. Navíc se jedná o pomalejší a jemnější pohyb, který tělo nezatíží tolik jako například zmiňovaný běh.

Cyklistika

Jízdou na kole nejen posílíte nohy, ale také objevíte nová místa. Vydejte se do lesů, kam nesvítí přímé slunce, a najděte zajímavý cíl, kam chcete dojet. Šanci dejte i městským cyklistickým stezkám, překvapí vás. Dobrá zmrzlina nebo jídlo v restauraci může být také skvělou motivací!

Plavání

Ať už jde o venkovní bazén nebo jezero, plavání k létu prostě patří. Potěšíte jím vaše záda i svaly, a především se nezpotíte. Zkuste plavání spojit s víkendovým výletem – třeba k vodní nádrži za Prahou nebo k rybníku na chalupě. Nebojte se ale ani zkusit koupaliště ve městě.

Lezení

Lezení patří mezi jeden z nejkomplexnějších pohybů. Ucítíte pak totiž svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Přestože umělá stěna možná nevypadá tak lákavě, uvidíte, že vás tento sport chytne už po pár pokusech. Kdo ví, třeba se pak vydáte i do skal!

Foto: Zone Fitness, Another Place, Pinterest