Modrá knížka o běhání a o životě

Kdo jiný by mohl zasvěceně mluvit o běhání a jeho vlivu na život než ultramaratonec a běžecký guru Miloš Škorpil, který se navíc v této knize spojil se spisovatelem a aforistou Pavlem Kosorinem? Běh vás má v první řadě bavit a naplňovat, je to krásný druh sportu, který nemusí být hnán pouze touhou co nejrychleji zaběhnout maraton. Přečtěte si to a možná uvidíte běh v úplně jiném světle.

Plavání

Blíží se léto, tak co se takhle zdokonalit v plavání? Podle autora Terryho Laughlina může krásně plavat úplně každý, vůbec v tom nehraje roli věk, síla, zdatnost nebo předchozí zkušenost. Úspěch prý tkví v tom, jak účinně spolupracujete s vodou. Jedná se o revoluční metodu, která z vás udělá vynikající plavce. A co teprve s vaší postavou!

Jóga pro skutečný život

V knize autorka Maya Fiennes na základě Kundalini jógy a skrz svůj životní příběh ukazuje, jak se zbavit stresu a napětí z každodenního života. Kundalini jóga kombinuje pohyb, dýchání a mantry a může tak být ideální reakcí na současný způsob života. Dodává energii, zároveň zklidňuje mysl a posiluje nervy. V knize najdete jak tipy na cvičení, masáže a recepty, tak i osobní příběhy dodávající sebevědomí, krásu a sílu.

Těhu v běhu

Anna Štumpf je autorkou úspěšného blogu www.tehuvbehu.cz, který sklidil ovace a změnil pohled na vnímání sportu v těhotenství. Hobby běžkyně a fitness nadšenkyně píše nejen o běhání v těhotenství, ale také o tom, jak se po porodu dostat zpátky do formy. Na knížce spolupracovala s celou řadou odborníků, lékařů, fyzioterapeutů, trenérů a hlavně maminek, které byly v těhotenství také velmi aktivní.

Spartan: Jak překonávat překážky a dosáhnout v životě maximálního úspěchu

Na závěr trochu přitvrdíme. Možná jste už slyšeli o fenoménu extrémních překážkových závodů Spartan Race. Tuto knihu sepsal jejich organizátor Joe DeSena a na mnoha příbězích v ní ukazuje, jak se stát pravým „bojovníkem“. Ale nebojte, kniha není o tom, jak se připravit na závod, spíše je skvělou inspirací, jak čelit životním překážkám, změnit své hodnoty a životní styl a žít zdravý a spokojený život.